5 Aralık 2010 Pazar

Ritm Atölyesi

Evimizde özellikle sürekli müzik dinleyen tipler değiliz benim müziğe karşı aşırı bir ilgim yoktur babası eskiden çok severmiş cd koleksiyonu falan da var ama artık eskisi kadar ilgilenmiyor buna rağmen Poyraz müziği çok seviyor ve sanırım bana çekmiş olmalı ki hemen dansetmeye başlıyor. Öyle tatlı ki müzik olmadan bile dans edebiliyor mesela bazen teyzesiyle karşısına geçip müzik olmadan saçma sapan figürler yapıyoruz ve o bunun bir dans olduğunu anlayıp hemen bizi taklit etmeye çalışıyor. Bende çocuğun bu yeteneği boşa gitmesin diye onu müzisyen yapmaya karar verdim :))) kendisini en son Yamaha'nın müzik okuluna götürmüştüm bu seferde denemek için Hokus Pokus Çocuk Atölyesinin Ritm Atölyesinin deneme dersine götürdüm. Yamahadaki derste odanın içinde çok fazla dikkatini dağıtacak nesne vardı ve bizimki söylenen komutları hiç sallamayıp sürekli etrafı karıştırmakla meşgul olmuştu. Ritm atölyesinin deneme dersi Kozzy Alışveriş Merkezinin alt katındaydı ve ortadaki boş alanı bu iş için ayırmışlardı. Pazar günü olduğu içinde oldukça kalabalıktı.
Bana facebooktan davet geldi ve öyle haberdar oldum bu olaydan. Zişan'ı da davet etmiştik ve orada buluştuk. Bizimkiler biraz küçük olduğundan önce sokmayalım kalabalığa diye düşündük ama baktık çocukların hoşuna gitti bizde katıldık. Tabii öğretmenler komut veriyor "hadi şimdi ağaç olalım, davula ceviz düşmüş gibi vuralım, dönelim" vs. bizimkiler anlamıyor daha ama gene de eğlendiler bence. Poyraz tüm aletleri elledi hepsini çalmaya çalıştı. 3 yaşlarında bir çocuk sürekli bizimkinin elindekileri almaya çalıştıysa da bizimki katiyen vermedi birde kafa tuttu çok komikti.
Hokus Pokus Çocuk atölyesinde 12 aydan itibaren çocuklar alınıyormuş tabii anneyle beraber. Adı üzerinde deneme olduğundan biz Sedef'le denedik ve bizimkilerin çok küçük olduğuna karar verdik :) zaten bizimki sürekli alıp başını gidiyor sabit duramamam özelliği var çocuğun. Zişan kısmen daha uslu biraz oturup gözlem yapıyor ne var ne yok bakıyor ama o da çabuk sıkılıyor uzun süre oturmak istemiyor.


Bizimki boynu bükük Emrah pozunda ne düşünüyor acaba aşağıdaki resimde ? ah yavrum yüz vermedi mi Zişan sana? :)))

Vee benim çapkın oğlum da hemen gidip yeni bir kız buluyor kendine ve ona kur yapmaya başlıyor. :))

Bunu gören Zişan boş durur mu o da hemen başka bir çocukla konuşmaya başlıyor. Görüyosunuz dimi şimdikiler ne kadar hızlı :)))
1 yorum:

  1. Ne hoş bir mekanmış. En kısa zamanda bir ziyaret edilmeli...

    YanıtlaSil