27 Aralık 2010 Pazartesi

Selin'in Doğumgünü


Geçen haftalarda kuzenimin kızı Selin’in doğumgününe gittik. Selin manken gibi ince uzun fiziği olan güzel mi güzel bir kız. Kendisine iyi ki doğdun şarkısı söyledik, pastasını kestik. Fakat bilenler bilir bütün çocuklar doğum günlerinde mum üfleme olayına bayılıyor. Bizim sıpa bile daha 1.yaşında bayıldı mum söndürme, şarkı söyleme, alkışlama olayına. Selin’in kzuenleri Batuhan ve Teomanda haliyle bu ritüeli çok seviyor. Dolayısıyla pastanın üzerindeki mumlar defalarca yanıp tekrar üflendi. Bakınız aşağıdaki resimde Batu sanırım mumu yüzbinince kez üfleyemediği için bize küsmüş :)


Pasta kesme merasiminden sonra 3 haydut Teo, Batu ve Poyraz bol bol oyun oynadı. Tiplere bakar mısınız benimkinin elinde matkap, diğer ikisinde telsiz , öyle komikler ki :)

Bizim sülalenin baba tarafından kuzenlerim bizim gibi biraz çatlaktır. Kendimizi koridora atıp cep telefonundan çalan apaçi müziğinde dans etmeye başladık. Fakat başta Tuğçe olmak üzere bütün çocuklar bayıldı bu dans olayına. Tuğçe öyle tatlı dans ediyor ki görmeyin çok tatlı maşallah.

Tuğçe ve Teoman’ın babası olan kuzenim Cem çok iyi bir baba ve çocuklarla çok iyi anlaşıyor. Bütün çocuklar adamcağızın hem sırtına bindi, hem üstüne çıktı, yerlerde yuvarlanıp durdular.

Daha sonra Tuğçe gelip Poyraz’a sarıldı. Benimki normalde uyuz bir insan evladı olduğundan sarılmaya falan pek gelemez sevmeye çalışınca bizi iter, işine gelirse gelir öper falan ama öyle sarılmaları pek sevmiyor. Fakat bir baktım o da gitti Tuğçe’ye sarıldı J ne tatlılar dimi?


Bir kere de buradan Selin’e iyi ki doğdun, mutlu yıllar diyorum...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder