2 Aralık 2010 Perşembe

Yeni oyun grubu

Anne-bebek blogları okumaya başladığım günlerde ilk okuduğum bloglardan biri pinik kuş ayça'nın bloguydu (http://www.pi-web.tr/) kendisi son derece aktif ve üretken bir anne. Zamanında üşenmemiş birde http://www.benimleoynarmisinanne.com/ diye bir site yapmış. Burada amaç çocuğunuzun ayına, yaşına uygun ve size yakın oturan annelerle biraraya gelip veletlere oyun grubu kurmak. Eskiden komşuluk falan olduğundan böyle şeylere ihtiyaç duyulmazmış tabii ama günümüz moden dünyasında hayatlarımız apartman dairelerine sıkışıp kaldığından ve komşuluk diye birşey pek kalmadığından bebeklere arkadaş bulmak bazen sorun olabiliyor. İşte bu soruna çok güzel bir çözüm bulmuş Ayça sitenin aynı zamanda yahoo da bir grubu da var. Ben gruba üye olmuştum ama çok aktif bir kullanım görmemiştim kurulmuş ve devam eden bir iki grup vardı ve fakat yeni grup kurulduğunu pek görmüyordum.

Anadolu yakasında oturup Poyraz'la yaşıt olanlar için bir grup kurmaya karar verdim. Tek yapmanız gereken gruba mail atmak çocuğunuzun ayını ve semtinizi yazıp size uyan kişilerle bir grup oluşturabiliyorsunuz. Bizde öyle yaptık 5 kişi toplanmaya karar verdik ilk buluşma bizim evde gerçekleşti. Annelerde bebeklerde birbirini tanımadığından ve ilk buluşmamız olduğundan bazı eksiklerimiz olmuş olsa da çocuklar için güzel geçtiğini düşünüyorum. İlk misafirimiz 11 aylık Ege ve annesi Aslıydı. Ege henüz yürümeye başlamamış ama emekleyerek her türlü oyuna katıldı önce biraz annesinin kucağında takıldı ama sonra ortama ayak uydurdu.
Daha sonra 16 aylık güzel kız Deniz ve onun arkadaşı 13 aylık Ege geldiler. İkiside çok tatlıydı özellikle Ege hiç yabancılık çekmeden evin içinde dolaştı bir ara baktım mutfakta eşimle beraber takılıyordu :) Egede tam Poyraz tipi gördüm potansiyel haydut bunlar bir arada Poyraz'ı büyük Ege'ye televizyon kablosunu gösterirken gördüm zira kendisinin en sevdiği aktivite o kabloyu çekmektir :) Küçük Ege'ninde yürümeye başlar başlamaz aynı haydutluk potansiyeline ulaşacağını düşünüyorum nede olsa hepsi erkek milleti işte. Grubumuzun kızları ise bir o kadar uslu ve hanımefendiydi Deniz oyunlara katıldı ama hiç yaramazlık yapmadı. En son 11 aylık minik Yağmur hanım geldi ama o da henüz yürümediğinden o da fazla yaramazlık yapamadı. Zaten kendisi halkın arasına karışmayıp yukarıdan selamladı herkesi :)
Poyraz o gün uyuzluk yapıp tüm çabalarıma rağmen öğlen uykusuna yatmadı. Arkadaşları 2de geldiler ve bizimki onları görünce uykuyu hepten unuttu saat 9dan 16.30a kadar uyumayarak kendi rekorlarından birini daha kırdı. Eğer uyumuş olsaydı çok daha eğlenceli olurdu eminim çünkü sonlara doğru huysuzlanmaya başladı. Hem Poyraz'ın hem diğer bebeklerin uykuları gelince tekrar görüşmek üzere ayrıldık.

1 yorum:

  1. Güzel bir gündü
    En kısa zamanda tekrarlayalım
    Poyraz'ı da öptüm.

    YanıtlaSil