3 Ocak 2011 Pazartesi

Bir bakışta 2010...

Yeni yıl yazısı yazmak adettendir, geçen sene de yazmıştım bir tane. Bütün dileklerimi alt alta sıralamayı sevmiyorum (zaten yapsam yer yetmez o kadar çok kiiii J ) sanırım en güzeli insanın dileyecek bir şeyleri olması, hayattan beklentilerinin olması. Etrafımda hayattan bir beklentisi olmayan, öylesine yaşayan, işe gidip eve gelen ve başka da birşeye kafa yormayan bir sürü insan görüyorum. Onlardan biri olmak istemezdim hayat bana göre hayal ettikçe güzel, gerçekleşmeyeceğini bilsen bile hayal kuracaksın, gerçekleşme ihtimalini düşünüp sevineceksin sanırım psikologlar bunu “içinizdeki çocuğu yaşatın, öldürmeyin” falan gibi şık sözlerle anlatıyorlar. Aynen de öyle olmayı seviyorum. 2011 dileklerimden ziyade 2010’un özetini yapmak istedim. Bir çırpıda aklıma gelenler.

  • Poyraz’la dolu dolu tam 1 sene geçirdik. Minik bir insanın hayatının ilklerine şahit olduk. Son iki ayı hariç 10 ay boyunca oğlumla evde olmanın tadını çıkardım.
  • Poyraz’ın dişleri çıktı, önce emeklemeye başladı, bütün evi dört ayak üzerinde gezdi, herşeyi keşfetmeye çalıştı.
  • Ek gıdalara başladı, yemek yedi, yemek konusunda diş çıkardığı dönemler hariç beni üzmedi.
  • Tüm doktor kontrolleri güzel geçti, kilo aldı, boyu uzadı. Hele yazlıkta tam serpilmişti yanakları tombul tombuldu fakat yürümeye başlayınca koşmaktan kilolar gitti şimdi fit bir delikanlı oldu J
· Poyraz ilk defa denize girdi , hemde çıplak minik poposuyla :)
· Hayatımda ilk defa uzunnnn bir yaz tatili yaptım. 2 ay boyunca yazlıkta kaldık. Poyraz ananesine alıştı, havuza bayıldı sudan çıkmak istemedi.
· Poyraz düştü :( bir gece hastanede kaldık, beyin tomografisi çektirmek zorunda kaldık :(, allah beterinden saklasın dedik.

· Poyraz’la beraber Kadıköy’e, Moda’ya, Taksim’e, Büyükada’ya gittik. Gezdik tozduk oğlumla.

· İlk anneler günümü, sevgilinin ilk babalar gününü kutladık.
· Beraber konserlere gittik, havai fişekleri izledik.
· Doğumgününe 1 hafta kala yürüdü :)
· Onun için önce diş buğdayı partisi sonra büyük bir 1 yaş doğumgünü yaptık.
· Bir sürü arkadaşı oldu, oyunlar oynamaya başladı.
* Artık bebeklikten çocukluğa geçiş yapan, istediklerini konuşarak olmasa bile anlatabilen (bazen anlayamasak da :) minik bir insan yavrusu yaşıyor evimizde.
2010'un Kasım ayında 13 ay süren ev hanımı-anne modundan çıkıp işe geri döndüm. 2 aydır oğlumdan ayrıyım benim için ilk başlarda çok zor oldu ama allahtan iyi bir bakıcı bulduk, anneminde desteğiyle ilk günleri atlattık, şimdilik Poyraz hayatından memnun gibi görünüyor umarım böyle de devam eder. 2010 son aylarında bizi üzen ufak tefek olaylar oldu 2011'den dileğim tabii ki öncelikle sağlık (hem Poyraz için hem sevgili için hem kendim için özellikle sevgili için çünkü hastalansa bile doktora gitmeyip beni sinir ediyor ), sonra huzur, mutluluk ve tabii ki bereket, bol kazanç.
Bol kahkahalı , güzel bir 2011 geçiririz inşallah. :))))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder