14 Ocak 2011 Cuma

Çete İş Başında

2 hafta önce bizim evde toplanan küçük canavarlar çetesi bu sefer Zişanların evinde buluştu. Zişan’ın annesi salonun ortasına bunlar için oyun alanı kurmuştu ve bunlar etrafı dağıttı da dağıttı. Bir ev nasıl savaş alanına döner bizimkiler çok iyi başarıyor daha bu yaşta. Biraz daha büyüdüklerinde hallerini düşünemiyorum. Biz gittiğimizde Güney daha gelmemişti, Poyraz ve Zişan önce güzel güzel oynamaya başladılar sonra baktım sürekli aynı oyuncağı alıp sonrada bağırıyorlar yahu diyorum bunun için daha erken değil mi, oyuncak paylaşamama 2 yaş civarı başlayacak diye bekliyordum yanıldım sanırım. Zişan’da benimki de güzel çığlık atıyor onu da öğrenmiş olduk. Allahtan Zişan annesinin sözünü dinliyor bırak deyince bırakıyor ama bizimki beni hiç sallamıyor L hiç otoriter değilim yani JGüney ve annesi gelince onlara yılbaşı hediyelerini verdik. Yılbaşında herkese hediye vermeye bayılırım. Çok büyük şeyler olmasa bile o insanı sevdiğini gösteren küçük şeyler almayı seviyorum. Çocuklara tabii ki oyuncak almıştım evde o kadar oyuncak olmasına rağmen Zişan bütün gece aldığım bebekle oynadı çok sevindim. Çocuk işte yeni bir şey olunca onunla ilgileniyor. Poyraz’da diğerlerini kıskanmasın (gerçi henüz öyle bir duygu bilmiyor bence) ona da uzaktan kumandalı araba almıştım o da onunla oynadı.

Aslında gizli amacım çocuklar yeni oyuncaklarla ilgilenirken rahat rahat birşeyler yemekti ama hiç umduğum gibi olmadı çünkü benimki tüm huysuzluğuyla bana yapıştı. Ona da bir şeyler yedirmeye çalıştım ama nafile sürekli meme emmek istedi. Neyse emip keyfi yerine gelince biraz daha oynadı arkadaşlarıyla.


Zişan’ın annesi bizimkilere aktivite olsun diye üşenmeyip evde oyun hamuru yapmış. Malum bizim veletlere normal oyun hamuru versek yerler (gerçi benimki evde yapılan hamuru da yedi çok komikti J ) onun için Sedef internetten tarif bulup un, tuz vs. hamur yapmış verdik bunların hepsine bir parça. Güney çok yüz vermedi işim olmaz dedi hamurla falan onun yerine annesi hamurdan kardan adam yaptı. En çok Zişan sevdi hamuru nede olsa kız işte bizimki de eline yapışması kısmını sevmedi hatta gıcık oldu bir ara sonra biraz yedi tadına baktı onun yerine ben biraz şekil yapmaya çalıştım ama el işlerindeki becerim harika olduğundan pek bir şey yaratamadım. Bunlar biraz üstlerini kirletip biraz oynadıktan sonra kaldırdık hamurları. Bakınız benimki bana soruyor “ anne yaa erkek adamın hamurla ne işi var J
Not: bu yazıyı yazalı baya oldu yayınlamayı unutmuştum, Zişan bu sabah annesiyle birlikte ananesini ziyarete Almanya'ya gitti. Güle güle gidip hemen gelsin oyunlarımıza devam edelim diyorum :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder