30 Ocak 2011 Pazar

Sömestr tatili için etkinlikler...

İnternette sık sık Poyraz'ı götürebileceğim değişik mekanlar ve etkinlikler araştırıyorum. Fakat genelde etkinliklerin çoğu 3 yaş üzeri, atölye çalışmaları ise 7 yaş üzeri çocuklar için. Bizimki henüz çok ama çok küçük olsa da bulduğum bu bilgileri büyük çocuğu olan anneler için paylaşmak istedim. Yarıyıl tatili geldi ve çocuklar evde oturmaktan sıkıldıklarında alternatif yaratıp onları eğlendirmek adına bir çok etkinlik var İstanbul'da. Hava soğuk diye eve kapanmayın alın çocuklarınızı dışarı çıkın, çocuklar zaten sürekli ders çalışmaktan sıkılıyorlar bari tatilde biraz çocukluklarını yaşasınlar. İşte bazı öneriler

1) Mutfak Sanatları Akademisi

Profesyonel aşçılık eğitiminin yanında amatör mutfak eğitimi veren ve küçük gurmeler için özel workshop’lar düzenleyen MSA, bu yarıyıl tatilinde de Tatilin Okulu programıyla yine karşımızda! 4’er gün sürecek olan iki farklı program, ilk hafta 5–9, ikinci hafta ise 10–14 yaş aralığındaki tüm çocuklara açık. Eğitimlerde minik gurmeler; dünya mutfaklarından çeşitli yemekler pişirme fırsatı bulacak ve mutfak terminolojisi, mutfakta hijyen, güvenlik, sofra adabı ve ön hazırlık gibi temel konularda işin uzmanlarından uygulamalı ve eğlenceli dersler alacaklar. Tatilin Okulu I: 5-9 yaş arası 14 küçük şef, bir ebeveynler ile katılabilir. 1-2-3-4 Şubat tarihlerinde; saat 10.00-13.00 arası. Haftalık katılım ücreti 290 TL. Tatilin Okulu II: 10-14 yaş arası 28 küçük şefin katılımıyla. 8-9-10-11 Şubat tarihlerinde; 10.00–13.00 arası. Haftalık katılım ücreti 290 TL.
Meydan Sokak Beybi Giz Plaza B Blok No:123-136
Ayazağa, Maslak – 34398 İstanbul
Web: www.msa.tc
Tel: 0212 290 35 50

2) Pinokyo Müzikali
Her yarı yıl tatilinde, çocukların hayal dünyasında yeni bir pencere açan BKM, şimdi de günümüz çocuklarını Pinokyo ile tanıştırıyor. Carlo Collodini’nin bir asırdır, nesilden nesile anlatılan kukla çocuğunun hikayesi, 21. yüzyıl çocukları için rengarenk dekor ve kostümlerle, birbirinden hareketli şarkılar eşliğinde sahnelenecek. Ödüllü müzikal, klasik hikayedeki tüm macerayı şarkılar ve danslarla Ankara, İstanbul, İzmir ve Bursa sahnelerine taşıyacak.
28 - 30 Ocak: Ankara Arena
02 - 06 Şubat: İstanbul Kongre Merkezi

3) Disney Live! Mickey’nin Müzik Festivali

Disney sevilen kahramanları, Disney Live! Mickey’nin Müzik Festivali adlı yepyeni bir gösteri ile İspanya'da yapılan Dünya Prömiyerinin ardından ilk kez Türkiye’de! Mickey Mouse ve arkadaşları, bu müzikal gösteride “Küçük Deniz Kızı”, “Aladdin” ve Disney/Pixar’dan “Oyuncak Hikayesi”nin yıldızlarıyla beraber renkli bir eğlence sunacaklar. Tüm aileye yönelik bu gösteride; Mickey, Minnie, Donald, Goofy; Ariel, Sebastian, Ursula; Jasmine, Aladdin, Cin, Woody, Buzz ve Jessie’nin de aralarında bulunduğu 25’den fazla sevilen Disney karakteri rol alacak. Gösteride seyirciler de hem günümüzün sevilen şarkılarını, hem de Disney’in en büyük hitlerinin rock, pop, reggae, hip hop, caz ve country tarzı remix’lerini dinleyecek, hem de muhteşem bir koreografiye dansla eşlik edecek.
Festival 26 Ocak – 6 Şubat tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde!
Eski Karaağaç Cad. Halıcıoğlu, Beyoğlu/İstanbul
4)Alaaddin On Ice
Binbir gece masallarının en ünlülerinden biri olan Alaaddin, sinema, tiyatro ve televizyon filmi uyarlamalarının ardından ilk kez buz üzerinde! “Alaaddin On Ice”, rengarenk kostümleri ve akıl almaz paten gösterileri ile sizi, muhteşem bir masal diyarına götürecek. Hem çocukların hem büyüklerin, bir arada büyük bir keyifle izleyecekleri buz pateni şovu 27 Ocak - 13 Şubat 2011 tarihleri arasında İstanbul Park Orman Maslak’da olacak. Bu büyülü gösteriyi kaçırmayın!
Park Orman adres: Büyükdere Caddesi, 34398, Maslak / İstanbul


5) Santral İstanbul Atölyeleri
9-13 yaş çocukları için yaratıcılık ile mizahın gücünün birleştiği “Karikatür Atölyesi”, 7-12 yaş için her gün farklı bir robot üretilen “Çılgın Robotlar”, 7-12 yaş için alternatif enerji kaynaklarıyla tanışılacak “Yeşil Enerji”, 9-12 yaş çocukları için santralfilm stüdyolarında “Işık, Kamera, Oyun” gibi atölyeler var. Sadece bunlar değil; 9-12 yaş için fotoğraf eğitimi veren “Haydi Fotoğraf Çekelim!”, 4-6 yaş için “Işıklı Örümcekler”, 4-10 yaş çocukları için “Enerji Müzesi’nde Resim Avı”, 7-12 yaş için Jackson Pollock tekniğiyle boyama atölyesi “Sür, Püskürt, Damlat: Kendini Keşfet”, yine 7-12 yaş çocuklarının motorla çalışan bir sistem yaratacakları "Renk Makinesi" de sömestr aktiviteleri arasında… Dahası da var! 7-12 yaş çocukları için "Kendi Elektriğimizi Üretelim, Işık Şovu, Ressam Robot , Rüzgar Türbini" gibi eğitici ve eğlenceli atölye programlarının yanı sıra; 4-6 yaş çocukları için "Köpük Robot ve Ressam Robot" gibi aile katılımlı aktiviteler bulunuyor.
Eski Silahtarağa Elektrik Santralı,
Kazım Karabekir Cad. No:2/6 Eyüp İstanbul
Tel: 0212 311 78 22
Web: www.santralatolye.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder