23 Ocak 2011 Pazar

Yavru Kuşum Neden İyileşmiyor?

Evet neredeyse 10 gün olacak ama yavrum hala iyileşemedi. Hastalık çok çeşitli şekillerde seyretmeye devam ediyor. Geçen Cumaki aşırı kusma hali yok ama o günden beri hemen hemen hergün günde 1 defa da olsa kusuyor 2 gün 38'lere çıkan ateşi vardı klasik yöntemlerle düşürdük. Kendi doktorunun yaptırdığı kan, gayta vs.tahlillerde birşey çıkmadığından sadece ishal için bir ilaç alıp dönmüştük içimiz rahat etmediğinden Kadıköy Şifa'da methi duyulan başka bir doktora daha götürdük hafta içi fiziksel muayenede birşey yok diyor isterseniz tahlilleri daha kapsamlı bir şekilde tekrar yaptırın dedi.

Bu arada ben Salı günü iyileşir gibi olup işe gittim, Çarşamba gene kalkıp gittim ama öğlene doğru acayip kötüleştim duramıyorum öğlende kalkıp hastaneye gittim acilde muayene oldum bronşit olmuşum antibiyotik şart dedi doktor ilaçları aldım 1de eve geldim vurdum kafayı yattım akşam 8de zor kalktım. Bu arada Poyraz'a bakıcı, babası, ananesi ve akşamda teyzeleri baktı ben Çarşamba, Perşembe full time raporlu bir şekilde yattım evde. Babası zaten 1 hafta işe gidemedi o da benim gibi hasta ve o da antibiyotik kullanıyor. Ama en kötüsü Poyraz biz bir şekilde ilaç alıp iyileşiriz ama doktorlar ilaç vermiyor ve Poyraz nedense bana iyileşiyor gibi gelmiyor.

Dün babası kan vermeye götürmüş tahlilleri yeniden yaptırdık bugün sonuçları aldık her iki doktora da götürdük ikisi de "viral enfeksiyon" diyor ve viral enfeksiyon her ne haltsa ilaç verilmiyormuş. Dün biraz da öksürmeye başladı, hafif de geniz akıntısı başlamış bu sebeble antibiyotik aldık ama nerdeyse bizim zorumuzla yazdı doktor onu da. Doktorlara göre çocuk kendiliğinden iyileşecekmiş ama ben nedense buna inanamıyorum çocuğumu tanıyorum normalde uykuyu pek sevmeyen ve sürekli hareket halinde bir çocukken şimdi sürekli uyumak istiyor, kesinlikle yemek yemiyor ve sanırım yemediği için enerji toplayamadığından da hareket etmiyor çocuk sürekli kafasını koyacak yer arıyor. Doktor zorla yedirmeyin diyor e yemeden nasıl iyileşecek bu çocuk şaşırdık kaldık. Çok gerekirse ancak yatırıp serum veririz ama öyle bir tablo yok endişelenmeyin dönün evinize diyor doktor ama nedense bizim içimiz bir türlü rahat edemiyor, bu çocuk ne zaman normale dönecek diye bekliyoruz. Allahım sen biran önce eski yaramaz günlerine geri döndür yavru kuşumu (aminnnnn).

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder