5 Ocak 2011 Çarşamba

Yeni yıl, yeni yıl,yeni yıl herkese kutlu olsun :)

Üzerinden 4 koca gün geçmesine rağmen ben halen yeni yıl kutlama modundan çıkamadım. İşyerinde nedense sürekli "we wish you a merry christmas and a happy new year" şarkısını mırıldanıp duruyorum. Hayır noel mi kutluyoruz değil ama dış ticaret yaptığımdan o kadar çok christmas kartı geldi ki artık kutlayayım bari dedim bende :) eskiden üşenmeyip bakın biz türkler müslümanız dolayısıyla christmas kutlamıyoruz, sizin gibi 2 hafta tatilde yapmıyoruz yani açık bizim şirket falan diye anlatmaya çalışırdım artık hiç uğraşmıyorum sanada merry christmas canım hadi muckk deyip bitiriyorum olayı :)
Son yıllarda yeni yıla genelde hep annemlerde ve evde girdik. Fakat bu yıl hava soğuk bile olsa dışarı çıkmayı kafaya koymuştum. Geleneği bozmayıp yemeğimizi evde yedik, yemekten sonra yavaştan hazırlanmaya başladık bir yandan annemin sıkı muhalefetine karşı koymaya çalışıyoruz. Bu soğukta bebeğin ne işi var dışarıda, üşütürse ben size sorarım, sokaklar çok kalabalık, başınıza birşey gelirse şeklinde motorlu tüfek kıvamında konuşan anne engelini aşıp kendimizi sokağa attık. İstikamet Nişantaşı,Sarıgül masraftan kaçmamış yapay kar bile yapmış adam halkı için. Allahtan trafik boş karşıya kısa sürede geçiyoruz fakat Nişantaşına gelince trafik duruyor ve ilerlemiyor haliyle gece 12ye arabada giriyoruz zaten trafikten nefret eden eşim bu duruma sinir oluyor ve pekde gönüllü olarak katılmadığı gezimize zaten park edecek yerde olmadığından arabada uyuyarak devam ediyor. Ama ben yılmıyorum yolda uyuyan Poyraz'ı milyon tane şeye sarmalayıp arabasına koyup kendimizi Nişantaşı sokaklarına atıyoruz :)
Aman allahım o ne kalabalık, Taksim kadar olmasada oldukça kalabalık. Sahnenin kurulduğu sokağın başında konuşlanıp müzik dinleyip, dans ediyoruz. Hava o kadar da soğuk değil pekde üşümüyoruz zaten dans edince ısınıyor insan :) Sokakları çok güzel süslemişler,çok hoşuma gitti. Bir sokağa boydan boya kırmızı halı bile sermişlerdi. Sahnedeki müzik gece 1 gibi bitiyor, sanırım halkı daha fazla rahatsız etmemek için. Sarıgül konuşma yapıyor millet dağılıyor biz sokakları turlarken bir bakıyoruz Midpointin önü acayip kalabalık. İçeriside dışarısıda tıklım tıklım herkes dans ediyor, biraz da orda takılıp müzik dinliyoruz. 2 gibi ayrılıp dönüş yoluna geçiyoruz. Yola çıktığımızda arabada uyuyan Poyraz o kadar müziğe, havai fişek gürültüsüne rağmen uyanmayarak beni şaşırtırıyor. Neyse gece 12ye uyuyarak girdi belki bu sene biraz daha fazla uyur diye seviniyorum ama fazla sevinmeme fırsat kalmadan o kadar saat uyuyan çocuk 3te eve girer girmez yatağa koyunca uyanıyor. Altını değiştiriyorum, yemek yediriyorum, gözümden uyku akarak 1 saate yakın oyun oynadıktan sonra ikimiz birden uyuyoruz. Yeni yıla işte böyle girdik, hem maceralı hem güzel geçti. Yeni yıla girmek hoşuma gidiyor, herkes ne farkediyor Pazartesi gene aynı Pazartesi dese de olsun ben seviyorum. Birilerine hediye verdiğimde onların gözlerinin içinin gülmesini :)
Bütün evi süslemeyi, her sene aynı şapkaları takıp komiklikler yapmayı, tombala oynamayı, güzel yemekler yemeyi, kısaca kutlamayı seviyorum. Yeni yıl hepimize mutluluklar getirsin, hem küçük hem büyük mutluluklar :)

2 yorum:

  1. amin amin, bence eşin için değilse bile senin için güzel bir yılbaşı olmuş anlaşılan. umarım tüm yıl hepimiz için güzel geçer..

    YanıtlaSil
  2. aslında eşimin felsefesi genelde bana dokunmayın ne yaparsanız yapın şeklinde olduğundan çok rahatsız değildi sanırım :)
    sizede mutlu yıllar :)

    YanıtlaSil