21 Şubat 2011 Pazartesi

Film,kitap, müzik...

Hafta sonu Poyraz’ı teyzesine emanet edip sevgiliyle yukarıdaki filme gittik. İsmail Hacıoğlu’nu severim iyi bir oyuncu (yalnız çok zayıf acilen biraz kilo almalı bence J ) ayrıca italyancayı da severim 2 sene İtalyan kültüre kursa gitmişliğim var (tabii ki öğrendiklerimin hepsini unuttum o ayrı). Claudia Cardinale ödüllü ve usta bir oyuncu performansı da çok iyiydi gerçekten. Film bir Pazar akşamı hoş vakit geçirmek isteyenler için idealdi. Çok uzun ve sıkıcı değildi. Sinyora Enrica kocası tarafından terk edilmiş bir karakter ve evini öğrencilere pansiyon olarak kiralıyor İsmail Hacıoğlu yani Ekin’de İtalyaya öğrenci olarak gidip Sinyora’nın evinde kalıyor. Film Sinyora ile Ekin arasındaki ilişkiyi çok güzel anlatıyor, hoş bir film olmuş, tavsiye ederim.

Son zamanlarda okuduğum tüm kitaplar çocuk yetiştirmekle ilgiliydi fakat 1 yılı geçince insan nedense herşeyi öğrendim artık moduna girebiliyor J ve artık o kitapları okumaktan sıkılmıştım doğrusu çünkü kitaplarda okuduğum hiçbir şeyi Poyraz üzerinde uygulayamadım. Bizimki literatür üstü bir canavar çıktı hafta içi çok uslu biz gelince canavar, hafta sonları da kudurup bizi delirtiyor bazen ne okuduysam fayda etmedi çocuk yaramaz onu kabullendim, kitapları okumaktan vazgeçtim kurtuldum J kitapları okuyup uygulayamayınca da insan kendinde bir hata arıyor J neyse bende kafa dağıtmak için roman okuma günlerime geri döndüm. Meave Binchy okumaktan zevk aldığım yazarlardan. Kitaplarının hepsi kütüphanemde mevcuttur fakat ne zamandır kendime yeni kitap almıyordum sağolsun sevgilim sevgililer gününde bana son çıkan yeni kitabını almış bende hevesle başladım. Bu kadının kitapları aslında biraz sabun köpüğü gibi okurken çok keyifli ama okuduktan bir süre sonra unutuyorsun sana bir şey katmıyor yani ama gene de zevkli. Yazarımız İrlandalı ve kitaplarının hemen hepsi İrlanda’da geçiyor, hep sıradan insanların hayatlarını anlatıyor , çok detaylı anlatmasına rağmen sıkmıyor insanı çok akıcı bir dili var. Son kitabı Londra Metrosunda geçiyor, her metro durağı için maksimum 10 sayfalık öyküler yazmış. Fakat anlattığı hikayelerin hepsi çok farklı ve güzel kimisi hüzünlü kimisi eğlenceli bir sürü insanın hayatını anlatmış. Kitaba başladım ve Poyraz faktörüne rağmen 3 günde bitirdim, çayını kahvesini alıp kafa dağıtmak isteyenler için ideal bir kitap.

Oğlum ve babası Shakira’ya aşık oldu. Günde bilmem kaç sefer Youtube’den Shakira’nın Waka Waka klibini izliyorlar. Şarkı çok güzel ve eğlenceli kabul ama bunları bir görseniz ağızları açık seyrediyorlar resmen öyle komik ve tatlılar ki J Normalde bizim sıpa pek sabit duramaz , tv de izlemiyor zaten fakat bilgisayar olayını çözdü gibi. Babası hadi gel bilgisayarda klip izleyelim deyince kuzu kuzu peşinden gidiyor, oturuyor kucağına ve 15-20 dakikaya kadar ilgisini çeken şeyleri seyrediyor. En çok da ilgisini Shakira çekiyor , erkek milleti işte J  çocuğun anne babadan sonra ilk kelimesi waka olacak bu gidişle J

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder