28 Nisan 2011 Perşembe

Boğaz’da Bir Bahar Sabahı…


Bahar biz şöyle bir ce e yapıp geri gitti. Mart ayındaki güneşli günleri görünce kendimizi Boğaz kenarına attık. Çengelköy’ü ailecek severiz. Klasik mekanımız Çınaraltı çay bahçesi, Poyrazdan önce buraya erken gelemez ve deniz kenarında masa bulamazdık ama gördüm ki ne kadar erken gelirsek gelelim bizden daha erken gelmiş olanlar oluyor :) insanlar kaçta kalkıyor acaba merak ettim. Gerçi bizimki çok erken kalkmıyor hafta içi 9.30 –10’a kadar uyuyor hafta sonu ise 8 dedin mi ayakta genelde :) Erken gelmemize rağmen içerilerde yer bulabildik gerçi hava da dışarıda oturabilecek kadar sıcak değildi iyi oldu. Buraya gelince tarihi Çengelköy fırınından minik simitlerinden ve minik ekmeklerinden almadan olmaz. Buraya yanında yiyeceklerini getirebiliyorsun ya bu kısmını seviyorum ve sanırım bu nedenle bu kadar kalabalık oluyor.
Babası kahvaltı ederken biz dışarıda oynadık Poyraz’la. Bahçede kediler vardı ve bizimki mavv mavv diye hayvanların peşinden koşup durdu. Acayip bir hayvan merakı ve sevgisi gelişti Poyraz’da işi gücü mavlar ve havlar sürekli onlara mama vermek istiyor :) Boğazın Avrupa yakasını Anadolu yakasından daha çok seviyorum en azından Bebek, Arnavutköy taraflarında deniz kenarında yürüme şansın var. Anadolu yakasında ise deniz kenarını yalılar parsellemiş vaziyette yürüyecek yer yok. Aralarda minik minik alanlardan denizi görmeye çalışıyorsun.
Bizim kuzu kahvaltıdan sonra koştu oynadı yoruldu ve öğlen uykusuna yattı bizde deniz kenarında bir çay bahçesinde oturup boğazı seyrettik. Çay bahçesinin hemen yanında park vardı uyanında uzun süre orada takıldık yemeğini yedirdik, parkta oynadı, yürüyüş yaptık. Girişimci bir Türk insanı birkaç tane akülü araba getirmiş onları kiralıyordu :) çocuklar bayılıyordu tabii arabalara bizimki de biran yeltendi ama henüz yaşı tutmuyor vazgeçti kuzucuğum. O da minik topuyla parkta oynadı, koşturup durdu etrafta. Bahar geliyor derken kış geri geldi sanki güzel havalara hasret kaldık. Gelsin artık şu baharda bizde kendimizi sokaklara atalım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder