28 Nisan 2011 Perşembe

İki Küçük Adam :)


Biri 1,5 biri neredeyse 3 olan şu iki küçük adama bakarmısınız? Batuhan kuzenimin oğlu geçen Cumartesi bunları biraraya getirdik önce gayet güzel anlaşmışlar (zira o sırada ben çocuğu teyzesine satmış sevgiliyle tiyatrodaydım :) aradan birkaç saat geçince Batu hafiften arıza çıkarmaya başlamış. Öyle komik ki plastik bıçak ve testereyi alıyor bunlarla Poyraz oynamasın çok tehlikeliii diyo :) bunları bir odaya atıp hadi çocuğum siz oynayın demek için henüz erken başlarında durmak ve oyunlarını yönlendirmek lazım.

Bakın mesela burada tek elimle saz konseri verirken tek elimle resimlerini çekiyorum bunlar da şaşkın şaşkın bakıyor :) )

Batu’nun odasındakilerle küçük bir oyuncakçı dükkanı açılır herhalde o kadar ama o kadar çok ki her taraf oyuncak ayak basmaya yer yok. Benimki neye elini atsa Batu alıyor allahtan ben hemen yenisini veriyorum benimki de henüz küçük olduğundan pek arıza çıkarmıyor.
Batu ben abiyim ona öğreteyim havalarında ya yavrum ver biraz o da oynasın diyorum yok hayır ben ona öğreticem ya sen 24e bas ben o oyunu öğreticem Poyraza diyor basıyorum oturup kendisi oyunu oynuyor :)
Bir süre bunlarla oyun hamuru çalışması da yaptık baktık Poyraz hala hamurları yemeye çalışıyor, vazgeçtik. Uzunca bir süre nohutlarla oyaladım ben bunları. Tam bir montessori aktivitesi oldu nohutları bir kaptan öbürüne aktarma, kaşıkla kaplara bölme ne varsa yaptık. Bir tabak nohut 15-20 dk.oyaladı bu minik adamları valla, evde de transfer çalışmalarına başlatacağım Poyrazı yakında. Poyraz çok iyi vakit geçirdi ve çok eğlendi kaç saat durduk ama hiç huysuzluk yapmadı hatta ben gidene kadar daha bile usluymuş ama ben gidince biraz yapıştı bana tabii olsun o kadar olacak artık :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder