28 Nisan 2011 Perşembe

Mekan Önerisi :Kent Ormanı – Ümraniye


Nurturia.com.tr’den tanıdığım enerjisi hiç bitmeyen ÜÇÜZ annesi Esra’dan öğrendim burayı. İşyerim Ümraniye’de olduğundan bu çevredeki yerleri genelde bilirim ama burayı bilmiyordum. Burada okullar izci kampı düzenliyormuş zaten kampın olduğu tarafa vatandaşların girmesi yasak bizde gidince öğrendik. Buraya giderken benim hayalim ormanda yürüyüş yapmak ve Poyrazın ağaç, çiçek, kuş vs. görüp doğada vakit geçirmesiydi ama onun yerine resimdeki gibi asfalt bir yolda yürüyüş yapmak durumunda kaldık. Gerçi gene de şehrin içinde olmaktan iyidir. Gittiğimizde Poyraz klasik olarak yolda arabada uyumuştu o uyurken biz yürüyüş yaptık. Birkaç tane çocuk parkı yapmışlar bizimki uyanınca bir süre parkta oynadı. Gene bir Poyraz klasiği olarak başka çocukların toplarına sulanıp uzun süre dolll oynadı babasıyla :)
Birde bu halat merdiveni yapmışlar ki bununla Poyrazdan çok babası eğlendi. Babasını gören minik adam kendide tırmanmaya çalıştı ama başaramadı. Başaramayınca biraz sinir oldu baktı kendi çıkamıyor yukarıdaki babasına eliyle gel gel işareti yapıyor serseri :)
Sonunda babası indide kavuştular :) Bizim gittiğimiz gün acayip rüzgar vardı o yüzden çok uzun süre kalamadık ama kendi yürüyüşe gelenler, köpeğini gezdirmeye gelenler, klasik olarak piknik yapmaya gelenler vardı. Mekanda mangal yapmak yasak gerçi ama bir örtü serip yeşillikler içinde çocuklar oynarken bir şeyler yenebilir. Orman denince aklıma daha sık ağaçlıklı bir mekan geliyor o yüzden belki de Beykoz Korusu tarzı yerlere gitmek lazım ama çocuğun koşturup oynaması için bolca yer olan bir mekan arıyorsanız burası da uygun.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder