28 Nisan 2011 Perşembe

Mekan Önerisi : Suadiye Beyaz Fırın


Daha önce birçok blogda burayı görmüştüm ve evimize da yakın olmasına rağmen yeni gidebildik. Normalde evden çıkmayı pek sevmeyen, tam bir ev kedisi olan kocacığım Pazar sabahı aniden hadi beyaz fırına gidelim deyince hemen hazırlanıp attık kendimizi mekana. Beyaz Fırın Suadiye Otelinin (Eski Princess Otel) hemen karşısında muhteşem bir pastane (insanın oturup herşeyi ama herşeyi yiyesi geliyor baktıkça). Bahçeyi kış bahçesi olarak düzenlemişler bunun dışına 2.katı da cafe olarak hizmet veriyor ama bizi asıl ilgilendiren resimde gördüğünüz 3.katı oldu. Çatı katını tamamen çocuk oyun alanı olarak ayırmışlar hem tepesi cam olduğundan gayet aydınlık hem 90 m2 oldukça geniş bir alan.


Burada herşey self servis giriş katından seçtiğini yiyecek içeceği alıp ödeyip yukarı çıkıyorsunuz. Çocuk oyun alanı aslında çocuk doğumgünleri için düşünülmüş bu yüzden oturmak için sadece 2 masa var erken giden kapar :) , biz Pazar sabahı saat 10a doğru orada olduğumuzdan henüz boştu. Yiyeceklerimizi alıp Poyraz oynarken rahat rahat kahvaltı edebildik. (Burada mekanın fiyatlarının biraz uçuk olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim içinde domates,peynir olan tost makinesinde ısıtılmış simitlerin 1 adedi 8 tl :) hayatımızda yediğimiz en pahalı simitti herhalde :) ) Fakat Poyraz mekanda 2,5 saat hiç arıza çıkarmadan oynadığı için verdiğimiz paraya çok da acımadım :) Ben rahat rahat kahvaltı ettim, çayımı içtim, gazete okudum. Bazen babası oynadı, bazen ben, bazen kendi kendine takıldı kuzum benim.


Nereye gitsek bu evlerden var Poyraz bunları çok seviyor bu evin diğerlerinden farkı birde gerçekten çalan bir zili vardı ve bizimki zaten zile basmayı çok sevdiğinden sürekli zili çalıp durdu, bu evin içinde merdiven var ve üst katına çıkılıyor büyük çocuklar çıkıyor bizimki durur mu kendi de merdivene tırmanmaya çalışıyor tabii henüz beceremiyor uyuz oluyor :)


Resimde gördüğünüz Nihan hanım kendine sandalyelerden yatak yaptı :) bizimki de sürekli gidiyor kızın saçını okşuyor eğilip öpmeye çalışıyor :) kız da çok tatlıydı Poyraza kurabiye yedirdi elleriyle.


Poyraz mekanda en çok mutfağı sevdi baya vakit geçirdi orda ahh dedim oğlum aşçı olsan da bize güzel yemekler yapsan :) Normalde haftasonları burada doğumgünü partileri oluyormuş o yüzden gün içinde gelmek istersek arayıp sormak lazım oyun alanı müsait mi diye ama sanırım sabah erken saatlerde gelince sorun olmaz. Birde hafta içi akşam gelmeyi düşünüyoruz yemekten sonra çay kahve içmek için ideal bir mekan.

2 yorum:

  1. hep biz aşagıda takılıyorduk. bilmiyordum. paylaşımın için çok sağol. ilk iş Altuğ ile Beyaz fırına gitömak olacak:))

    YanıtlaSil
  2. Yukarısı çok güzel ama özellikle h.sonları doğumgünü nedeniyle kapalı olabiliyor onun için ben gitmeden önce arayıp soruyorum d.günü varmı diye yoksa gidiyorum :)

    YanıtlaSil