28 Nisan 2011 Perşembe

Pazar Kahvaltısı

Yemek bloglarına çok özeniyorum o güzelim şeyleri yapıyorlar birde çok güzel resmediyorlar resimlere baktıkça içim açılıyor. Bende vakit buldukça güzel sofralar hazırlamayı severim. İşte bu da Pazar kahvaltımız, gerçi sonradan bir sürü şey ekledim sofraya , bu en kibar hali. Pazar günü ikizler Defne & Melis ve anne babası bizdeydi. Normalde biz kahvaltı ederken Poyraz bizi hiç rahat bırakmaz ve genelde çayımızı sıcak içemeyiz fakat kızları görünce bize pek yüz vermedi ve bizde rahat rahat kahvaltı edebildik. Bizim kuzular uzunca bir süre kafalarına göre takıldılar.
Tabii bu uslu olma hali ne kadar sürebilir ki değil mi? bir ara hepsi buzdolabının önünde eğlendi, gene de yaramazlık yapmadılar sadece etrafı kolaçan edip gene salona döndüler.
Kızlar top makinesine bayılıyor kuş gibi kikirdeşiyorlar öyle tatlılar ki evde çocuk sesi olmasının güzel yanları da var diyor insan baktıkça. Bizimki arada bir meme krizine girmesi dışında bütün gün genelde usluydu sadece öğlen uykusuna biraz zor yattı. Yatak odasında uyutmaya çalışıyorum minik parmağıyla içeriyi işaret ediyor aklı içeride ve oyunda minik kuzunun. J Melis tv izlerken uyuyakaldı ve Poyraz’ın yatağında mışıl mışıl uyudu. Defne ise akşama kadar uyumayarak kendi rekorunu kırdı sanırım gerçi çocuk huysuzluk da etmedi haksızlık etmiyim. Benimki uyumasa ve uslu dursa ben razıyım valla.

Çocukların üçte ikisi uyuyunca bizde biraz keyif yaptık derken hepsi gene ayağa dikildi, yemeklerini yediler sonra Serdar bunlara sinema yaptı. Bizmki minik sandalyesinde pardon kral tahtında oturuyor kimseyi de oturtmuyor beyefendi kızlarda pufa kuruldular, Defne de usta şoför olarak direksiyona geçti J hepsinin birden poz verdiği nadir resim ne tatlı çıkmışlar değil mi?


Bu arada kızların kardeşi olacak anneleri hamile J diyoruz ki seneye bu sırayı uzatıp minik içinde en sona bir sandalye eklememiz lazım derken belki cesaret edip bizde bir tane daha yaparsak ona da bir sandalye böyle böyle evde mini bir sinema kurabiliriz J hepsi ultra süper dikkatle Shakira izliyor J (arkada babaları da izliyor tabii J )

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder