27 Mayıs 2011 Cuma

2.Pilav Günümüz

Poyraz'la 2.kez pilav gününe gittik birlikte. Geçen sene minicikti ve şöyle geçmişti pilav günü
http://poyrazligunler.blogspot.com/2010/05/pilav-gunu.html#comments

Bu sene artık yürüyen hatta çoğunlukla koşan bir minik adam olarak geldi annesiyle okula. Okulun girişindeki TİM Sinemasında takıldı babasıyla uzun süre. İlk defa sinemaya girmiş 5 dk.film izlemiş kafede oynamış. Ben bu sırada arkadaşlarımla rahat rahat buluşup sohbet edebildim.

Dönem arkadaşlarımdan evlenenler oldu hadi artık hepsinden bebek bekliyorum Poyraz yalnız kalmasın demiştim geçen yıl bu yıl sözümü dinleyenler olmuş. Emrah'ın 1,5 ay sonra kızı geliyor, Şükrü'nün bebeğide 1 ay sonra aramızda olacakmış, Osman Çerik'in eşi 4 aylık hamile bakalım kız mı oğlan mı, Evren eşiyle gelmişti ve henüz yeni evli olmalarına rağmen o da 4 aylık hamile , Aslıcığımın bebeği 2 aylık oldu ama çok minik olduğundan o bu yıl gelemedi pilava seneye baya bir cümbüş olacak bebelerin hepsi gelirse. 11 gibi buluştuk bol bol muhabbet ettikten sonra hep beraber bir pilav klasiği olarak kurufasülye pilav yedik :)

Pilavımıda yedikten sonra gidip Poyrazı alarak babasını kurtardım. Aldım benim minik serseriyi soktum okulun içine. Pilav günlerinin bir klasiği olarak yatakhanenin arkasında oturduk, Poyraz'da bize eşlik etti :)

Benimle çok ilgilenmedi kendi kendine takıldı, çimenlerde koşturdu biraz, bir o yana bir bu yana koştu durdu. Kocaman insanların arasında bir minik insan olarak dolaştı aramızda.


Yatakhanenin arkasında basketbol sahası varmış o kadar yıl okumuşum ama farkında bile değildim ta ki Poyraz görüp aşağı inmek için kendini parçalayana kadar. Oğlum yanımızda top yok inip napıcaz sahaya desemde dinletemedim illa o sahaya inecek biraz ağladı beni sinir etti, sonuçta inmedik sahaya. Bakınız çocuk bana birşey anlatıyor ama benim umurumda mı :)


Çocukluk arkadaşlarıyla olunca insan kendini daha bir çocuk hissediyor, henüz kimsenin bebesi olmadığından ben hiç kendimi anne modunda hissedemedim o gün. Zaten yarısında babası baktı çocuğa öbür yarısında da yanıma aldığıma pişman oldum :) kimseyle konuşturmuyor ki velet habire ilgilenmemi istiyor :)) Bakınız Emrah 1,5 ay sonra gelecek olan kızı için şimdiden prova yapıyor , ahh Emrahcığım gerçeğini kucağına alınca anlayacaksın hanyayı konyayı :))


Bütün arkadaşlarımı gördüğüme çok sevindim pilav günlerini çok seviyorum yılda birkaç kez yapılmasını talep ediyorum böylece daha sık görüşürüz :) Pilavdan sonra Taksim'e akan arkadaşlarımı esefle kınıyorum bebek var gelemem dedim dinlemediler gene gittiler bende arkalarından baktım :))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder