10 Mayıs 2011 Salı

Ailece Pazar Keyfi...

Ailecek Pazar kahvaltılarını seviyoruz hele dışarıda kahvaltı etmeyi daha da çok seviyoruz J Geçenlerde çekirdek değil maaile olarak kahvaltıya gittik. Ablam gene bir fırsat sitesinden hepimize kupon almıştı fakat inanılmaz kalabalıktı gittiğimiz yer Dragos’ta T&T Club diye bir yer, biz gittiğimizde açık büfe talan edilmişti J bizde güzel bir kahvaltı ettik ama bu kadar kalabalığı sevmiyorum bir kez daha onu anladım. Birde nereye gitsem çocuk doğum günü görüp şaşırıyorum 500 kişilik falan bir mekan ve 50 kişilik bir grup gelmiş doğum günü kutluyordu yani kırk yıl düşünsem çocuğun doğum gününü kahvaltıda kutlamak aklıma gelmezdi J demek ki daha geniş düşünmeye başlamam lazım J
Hazır Dragos’a gitmişken dönüşte Türkan Saylan Kültür Merkezine gidelim dedik zaten hafta içi bana email gelmişti. Sadri Alışık Çocuk Tiyatrosunun oynadığı La Fonten Orman Mahkemesinde oyunu Nisan ayı boyunca her haftasonu Türkan Saylan K.M’de ücretsiz oynuyordu. Oyunla ilgili ayrı bir post yazacağım çünkü Mayıs ve Haziranda da ücretsiz oynamaya devam ediyor herkes götürsün çocuğunu. Bizimki oyunu yarım saate kadar izledi sonra sıkıldı ağlamaya başladı bizde çıkıp -4'te yer alan Efe Boz Çocuk Oyun Dünyasına indik burayı da daha önce yazmıştım (link) çok güzel bir yer. Bu sefer oyun yerine girmedik Poyraz'ın karnı acıkmıştı ve altını değiştirmem gerekiyordu. Çocuklar için uyku odası yapmışlar öyle tatlı ki minik ranzalar var , burada hem karnını doyurdum hem altını değiştirdim.

Oyun yeri baya kalabalıktı içeri sokmadık, dışarıda jetonla çalışan oyuncaklar var fakat jeton satan bir yer yok bizimkide jeton kavarmını maalesef erken yaşta öğrendi devamlı cebimizi gösterip jeton istiyor. Bir adam bizimkine jeton getirip verdi sonradan anladık ki bu adam ünlü bir adam bildiğmiz Hababam sınıfında oynayan oyuncu o zamanlar ne kadar minikti şimdi yaşlı tabii ama hala aynı tombik hali :) adam (adını da bilmiyorum valla) bizimkine jeton verip durdu ama oradaki görevi neydi çözemedim doğrusu :) , buda Poyraz'ın bir ünlüyle ilk resmi olarak tarihe geçti :)


Buda nadir çekirdek aile resimlerimizden, resimleri devamlı ben çektiğmden üçümüzün resmi o kadar az ki bunuda tarihe not düşeyim dedim :)

Etrafta koşturup durdu bizimki baya bir oynadı sonra uykusu geldi ve maaile mekandan ayrıldık. Bazen diyorum her çocuk için bizim kadar kalabalık aile gitse mekanların hali ne olur :)) napalım ama hepimiz Poyraz'ı çok seviyoruz :))2 yorum:

  1. biz de Ayaz'ın ilk doğum gününü kahvaltıyla kutlamıştık. Yalnız bizim farklı olarak küçük ve sadece bizim olduğumuz bir mekandı. Böyle büyük mekanın içinde bir grup olmayı hayal edemiyorum ben de.. Kahvaltı olarak düşünme nedenimiz, Ayaz'ın sabah enerjisi yüksek bir bebek ve artık tabii çocuk olması. Onun için gerçekten çok keyifli geçmişti. Uyku vakti geldiğindeyse doğum günü bitmişti.

    YanıtlaSil
  2. Düşününce iyi fikir aslında ama herkesi sabah erken saatte toplamak zor olabilir :) geçen bir arkadaşım da aynı şeyi planladığını söyledi demek ki gittikçe populerleşiyor kahvaltılı kutlamalar :)

    YanıtlaSil