2 Mayıs 2011 Pazartesi

İstanbul Shopping Fest

Yurtdışında çok sık yapılan alışveriş festivallerinden bir tane de bizim oldu. Zaten bir festivalimiz eksikti her taraf alışveriş merkezi sürekli bir tüketim çılgınlığı pompalanıyor birde festival oldu iyi oldu. Yalnız bizimkiler yanlış anlamış çünkü benim bildiğim festivallerde genelde güzel indirimler olur ama bizimkinde ben Koton dışında dişe dokunur indirim yapan görmedim. Neyse ben zaten festivalin alışveriş değil eğlence kısmıyla ilgileniyorum :) Bu tip festivallerde amaç turist çekmek ama bizimkinde sanırım Türklerin alışveriş oranı artmış gerçi bir sürü turist de görüyorum alışveriş merkezlerinde ama Nisan ve Mayıs ayları zaten İstanbul’un en çok turisti ağırladığı aylar (Mayıs ayında İstanbul’daki bütün oteller doluymuş acenteler boş yer bulamıyormuş ne güzel bir şey ) tabii amaç bu gelen turistlerin aynı zamanda daha fazla para harcaması festival onu başarabiliyor mu ancak bitiminde anlayacağız. Bizde festivale Bağdat Caddesinde rastladık baktık Turkcell bir sahne kurmuş her taraf turkcell şapkalı veletlerle dolu sahnede müzik, yarışma insanlar hediyeler kazanıyor sunucu da Geveze.
Biz yemek yerken Poyraz camdan yoldan geçen dev çantaları gördü ve önce onlara ulaşmak istedi dışarı çıkıp dev çantaları görünce bu sefer korktu. Komik çocuk ya önce yanlarına gitmek istiyor gidince de korkup kaçıyor :)
Turkcell partisinde biraz takıldık bizimki zaten kalabalığı çok seviyor ortalıkta koşturup durdu. Shopping Fest nedeniyla bazı alışveriş merkezleri 11e kadar açık Cumartesi günleri içinde gece 2 ye kadar açık olan nöbetçi alışveriş merkezi yapmışlar aslında düşününce komik gelmişti kim gidip o saatte alışveriş yapar diye ama biz yaptık :) O gece Palladium nöbetçiydi zaten evimize de çok yakın gittik orada da gene müzik vardı bizimki nerde müzik duysa dans etmeye başlıyor o hallerini videoya çektik öyle komik ki dükkanın önünde durup dans ediyor :) Bakınız erkek milleti olarak mankenlerin bacaklarını bile ellemeye başladı bu yaşta :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder