25 Mayıs 2011 Çarşamba

Nurturia İstanbul anneleri buluşması

http://www.nurturia.com.tr/  uzun süredir severek kullandığım bir site hamilelikten itibaren annelere birçok konuda yardımcı olan bir platform. Burada pek çok konuda aynen bana benzeyen 2 bebeği olan çok tatlı bir anne ile tanıştım. Dilek namı diğer Bella

http://emrelerinmaceralari.blogspot.com/.
Benim daha önce 2 oyun grubu kurma girişimim oldu ve ikisi de devam etmedi (anneler evlerini açmak istemediğinden) ilk denememde bende aynen bu sefer Dileğin yaptığı gibi herkesi evime davet etmiş ve bunda bir sakınca görmemiştim. Bu tür gruplar mutlaka birinin ön ayak olması ve organize etmesi ile başlıyor, sağolsun Dilek Nurturiada böyle bir grup başlattı ve ilk buluşma benim evimde olsun dedi. Evi bana oldukça uzak olmasına rağmen (Eyüp) onunla tanışmayı çok istediğimden kalktım gittim oraları hiç bilmediğimizden uzun aramalar sonucu evi bulduk ben 5-6 çocuk olacağını umarken birde ne göreyim ev çocuk yuvası gibi :) Tam tamına 11 bebek vardı, bir evde bu kadar bebeği bir arada ilk kez gördüm :)


Bebeleri büyükten küçüğe sayıyorum Oğuz (2,5), Kerem (2,5), İkizlerimiz Ege &Ada (2), Maya (2), Yiğit (2), Arda (1,5), Poyraz (1,5), Onur (1,5), Yağız (6 aylık) ve en minikleri Merve (5 aylık)


Biz evi bulmakta zorlandığımızdan 15.30da ancak varabildik Dilek çok güzel bir sofra kurmuştu ben aslında oyun gruplarında böyle yeme içme olayına karşıyım ev sahibi anneye çok yorgunluk olduğunu düşünüyorum ama tabii yemedim mi tabii ki  hepsinden de afiyetle yedim J özellikle tatlıya bayıldım eline sağlık Dilek’ciğim.

Erkek çocukların hepsi Oğuz’un yatağına bayıldı. Bizimki salonda hiç takılmadı sürekli bu odada oynamak istedi onu Onur, Arda ve Oğuzda takip edince tam bir çete oldular. Arada bir Ege’de gelip aralarına katıldı. Ama Ada hanımı hiç görmedim hep salonda annesinin yanındaydı sanırım.

Çocuklar evi resmen talan ettiler desem yeridir. Dileğin sabrına hayranım birde arkamızdan topladı ve yok canım 9 olmadan her yeri toplamıştım zaten falan dedi J

Bunlar da grubun en minikleri biri 5 aylık biri 6 aylık çok şekerler tam yemelik. Hele Yağız öyle tombiş ki insanın ısırası geliyor bu ikisi baya bir süre yan yana takıldı şimdiden sosyalleştiler J

Çocuklar oradan oraya koşturdu biraz beraber oynadılar biraz evi keşfettiler bence eğlendiler bizler biraz sohbet ettik biraz sıpaların peşinde koştuk, çok güzel bir gündü. Grup 2.buluşmasını bu hafta sonu yapacak gruba yeni eklenen bebeler olacak böyle böyle çocuklar arkadaş olacak diye umuyorum. Dilek’e birde buradan teşekkür ederim bu güzel gün için.

3 yorum:

 1. ya bir ben gelemedim bu gruba:)

  YanıtlaSil
 2. Nihalim vaybe zaman neçabuk geçiyor.Senin bu yazından nurturiadan bana ulaşan bir arkadaş da grubumuza katılmak istedi.

  Ben ne kadar şişmanmışım yağız ne kadar ufakmış.Poyraz bile minicik geldi bana şimdiki halini bildikçe

  Kadim dostum ruh ikizim benim çok öpüyorum seni.

  YanıtlaSil
 3. Dilekciğim evet zaman çabuk geçiyor gerçekten klasik olacka ama hızlıca büyüyor bu minikler. İyi ki tanışmışız o gün :) bende seni öpüyorum canım.

  YanıtlaSil