5 Mayıs 2011 Perşembe

Özgürlük Parkı - Göztepe

Özgürlük parkı Poyraz doğmadan öncede çok sevdiğim bir yerdi. Her yaz Kadıköy Belediyesi buranın anfi tiyatrosunda Tiyatro festivali düzenler ve biz giderdik (Poyraz’dan önce :) ayrıca halk için açılmış olan kortta tenis oynardık (Poyraz’dan önce :) , içinde Fua Cafe’de haftasonları çok güzel brunch olur diğer zamanlarda yemekleri güzeldir. Parkı çok büyük , piknik yapmak için tahta masa sandalyeler var kısaca bence Anadolu yakasının en güzel ve büyük parkı. Tabii hava kötüyken gidemiyorduk bu güzel mekana ama geçen hafta havalar biraz ısınır gibi olunca özlediğimiz parka kavuştuk. Aslında buraya giderken amacım Poyraz’ın saçlarını kestirmekti o yüzden evden çıkarken uzun saçlı halinin son resmini çektim.
Sabah ormana gidip eve dönmüştük ve Poyraz öğlen uykusundan kalkınca yola çıktık saat 5 olmuştu ve yolda giderken arabada gene uyudu bizim kuzu uyandığında artık hava kararmak üzereydi ve hava kararınca birden saçlarını kestirmekten vazgeçtim :) Onun yerine parkta oynamak daha zevkli göründü gözüme. Bizimkide teyzesiyle baya bir eğlendi.
Bu parkta uzun bir yürüyüş parkuru var bebek uyurken yürümek için ideal, ayrıca birkaç tane oyun alanı var ki ve oyuncaklar güzel , spor aletleri var, iki tane cafe var ve en önemlisi bol bol yeşil alan var. Çocuklar rahatça koşturup durabiliyor her tarafta top oynayan veletler dolu ve bizimki herkesin topuna sarkıyor. Burada baharda ve yazın piknik de çok güzel oluyor fakat masada oturmak istiyorsanız erken gelmek şart masalar hemen doluyor hatta o gün çocuk doğum günü kutluyorlardı ağaçların arasına ipler germişler balonlar takmışlar iki üç masayı birleştirmişler süper bir fikir bence açıkhava ve çocukların en sevdiği mekan olan parkta. Havalar ısındıkça oyun gruplarımızla da burada buluşacağız gibi duruyor çünkü hem merkezi hem çok fazla alternatif sunan en iyi park burası.
Ertesi sabah çekirdek aile olarak da buraya geldik, Poyraz sürekli kedileri yani mavları kovaladı ve eğlendi. Gerçi bir gün orman iki gün park derken hafif bir üşütme belirtisi baş gösterdi ve kendimizi eve attık ama iki günde bol bol oksijen almış oldu bizimki. Bu arada park maalesef hafta sonları çok ama çok kalabalık neredeyse metrekareye 5 çocuk düşüyor salıncaklarda falan oynamak mümkün olamıyor kalabalığı sevmeyenleri uyarmak lazım. Aslında bu bile bu tip parklara ne kadar ihtiyaç olduğunun göstergesi bunlardan bir sürü olsa burası bu kadar kalabalık olmayacak belki de kim bilir. Sabah saatlerinde gitmek kısmi bir çözüm olabilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder