19 Haziran 2011 Pazar

Babam ve Ben...


Ne zamandır bloga yazı yazmamıştım annem resmen ele geçirmişti hatırlarsanız hayatımın ilk 6 ayında devamlı yazıyordum hayranlarım bile vardı ama büyüdükten sonra daha eğlenceli ve yaramazca işlere merak sardım yazmayı anneme devrettim. Ama annem bana dedi ki bugün babalar günüymüş bende babamın şerefine yazayım bari dedim. Doğduğum günden beri beni gören herkes babama ne kadar çoook benzediğimi söylüyor “hık demiş burnundan düşmüşüm” , “kopyası” gibiymişim. Annem bunlara çok kızıyor tabii istiyor ki ona benzeyeyim ama ne kadar yok canım benzemiyor, neresi benziyor ki dese de gerçek şu ki gerçekten babamın küçüklüğüne çok benziyorum. Annem de içten içe kabul ediyor hımm kirpikleri aynı, burunlar aynı, dudaklar aynı falan diyor. Eee annecim birleştirince herşey aynı işte kabul et J
Ben babamı çok seviyorum, biliyorum o da beni çok seviyor ama bazen bana bağırıyor ve kızıyor. Bana kızmadığı zamanlarda aramız çok iyidir. Beraber iyi vakit geçiriyoruz. Bir sürü güzel şey yapıyoruz beraber , babam beni güldürüyor, benimle oynuyor, beni gıdıklıyor, seviyor. Ben en çok babamla koyun koyuna uyumayı seviyorum. Geceleri yatakta mutlaka hem annem hem babam olacak yanımda yoksa uyuyamam. Salonda da hep onun kucağında yatarım o da beni sever.
Sadece tipim değil huylarımın çoğu da babama benziyor. Mesela yiyecek olarak sevdiğimiz şeylerde aynı ikimizde zeytin hastasıyız ben bir oturuşta 15 tane yiyorum biliyorum babamda geceleri gizli gizli kalkıp zeytin yiyor acıkınca J Ekşi şeyleri çok seviyoruz mesela limon , turşu bayılırım. Köftecide köftenin yanında gelen biberleri bile yerim J Babamın bana yemek yedirmesini çok seviyorum oturuyorum kucağına o da beni elleriyle besliyor. Zeytinlerin tek tek çekirdeklerini çıkarıyor, ikimizde yeşil erik hastasıyız, eriklerin çekirdeklerini çıkarıp hazırlıyor bana canım babam benim.

Babam kedileri çok sever bende kusur kalamam tabii bende bayılıyorum kedilere. Parkta, bahçede nerde kedi görsem cici cici diye seviyorum gidip. Babamla beraber kedileri takip ediyoruz bulduğumuz yerde seviyoruz.

Babamla bir sürü oyunlar oynuyoruz, parka gidince ben ne istersem yapıyor. Gördüğüm bütün scooterlara binmek istiyorum bana yardım ediyor, devamlı basketbol oynamak istiyorum gene bana yardım ediyor, boyum yetişmediğinde hep bana destek oluyor.


Babamla bir sürü güzel yere gezmeye gidiyoruz , aslında gezmeleri annem organize ediyor, babam gittiğimiz yerlerde benimle oynuyor.

Babamın bana kitap okumasını çok seviyorum. Kütüphanede benim iki tane rafım var ben gidip oradan istediğim kitabı seçiyorum gelip babamın kucağına oturuyorum, babam da bana okuyor. Bir sürü hikaye uyduruyor , bütün resimleri tek tek anlatıyor bana.

Babamlarla bol bol geziyoruz. Bütün parklara, müzelere,ormana, oyun yerlerine her yere götürüyor beni annem ve babam. Ben oralarda babamla top oynamayı çok seviyorum birde o ne yaparsa onu taklit etmeye çalışıyorum. Mesela şu tırmandığı yere çıkmak için o kadar uğraştım beceremedim J

Babam yanımdayken hiçbir şeyden korkmuyorum ,yengeçten bile

Henüz tam olarak konuşamasam da devamlı babama bir şeyler anlatmaya çalışıyorum, o da beni dinliyor J

Babacığım seni çok seviyorum, babalar günün kutlu olsun, babalar günü hediyesi olarak bundan sonra yaramazlık yapmamaya karar verdim (şaka şaka J , yapmadan durabileceğimi sanmıyorum )Hiç yorum yok:

Yorum Gönder