28 Haziran 2011 Salı

CAILLOU Ümraniye Yeni Meydan'da Çocuk Şenliğinde...

Ümraniye Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen Tantavi Festivali, bu yıl çocuklara özel bir şenlik olarak gerçekleştiriliyor. 17. 'si düzenlenecek olan ve 25 Haziran–2 Temmuz tarihlerini kapsayan festival 'Tantavi Çocuk Şenliği' olarak, her gün onlarca etkinliği Ümraniyeli çocuklarla buluşturacak. Çok sayıda konser, oyun, yetenek atölyeleri, yarışma ve sürpriz etkinliklerle dolu Tantavi Çocuk Şenliği, çocuklara utulmaz bir yaz yaşatacak.

YETENEKLER GÜN YÜZÜNE ÇIKACAK
Bu yılki şenlik kapsamında çok sayıda el sanatlarını içeren atölyeler kuruluyor. Her gün saat 16.00 ile 20.00 saatleri arasında kurulacak atölyelerde, çocukların kendi yeteneklerini ortaya koyabilecekleri benzersiz bir imkân sunuluyor. Resimden ahşap rölyefe, bez bebek yapımından çomak kuklaya kadar, çok sayıda el alanda çocuklara özel atölye kurulacak.

ÇOCUKLAR TİYATRO VE SİNEMAYA DOYACAK
Şenlik kapsamında tiyatro ve sinemaseverler de unutulmadı. Şenlik boyunca her akşam çeşitli gruplara ait tiyatro oyunları, Ümraniyeli çocuklar için sahnelenecek. Birbirinden eğlenceli ve eğitici oyunların yanı sıra, gösterildikleri tarihlerde çocuklardan büyük ilgi gören animasyon filmler de yine şenlik kapsamında çocuklar için gösterilecek. Öte yandan illüzyon gösterileri, orta oyunu, çeşitli sahne şovları da çocuklara unutulmaz dakikalar yaşatacak.

KUTSİ VE Ferhat Göçer SAHNE ALACAK
Tantavi Çocuk Şenliği etkinlikleri kapsamında iki ünlü sanatçı sahne alacak. Türk Pop Müziğinin ünlü seslerinden Kutsi ve kendine özgü tarzıyla büyük bir hayran kitlesine sahip Ferhat Göçer, en güzel şarkılarını Ümraniyeliler için seslendirecek. Şenlik kapsamındaki diğer tüm etkinlikler gibi, konserler de ücretsiz olarak düzenlenecek.


Şenliğin gün gün detaylı programı aşağıdaki linkte :

http://www.umraniye.bel.tr/images/content/tantavicocuksenligi2011.pdf

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder