1 Temmuz 2011 Cuma

Mekan Önerisi : TURKUAZOO (Forum İstanbul)

** Yazıya başlamadan önce belirteyim resimler kötü çıkmış çünkü içerisi karanlık sanırım balıklar rahatsız olmasın diye özellikle böyle bir ışıklandırma tercih edilmiş ama bunun sonucu olarak resimlerde biraz karanlık çıkmış. **
Turkuazoo’yu açıldığından beri televizyonlarda görüp merak ediyordum havalar kötüyken böyle kapalı alan etkinlikleri daha güzel oluyor diye cümbür cemaat çıktık yola ve erken saatlerde Forum İstanbul’a ulaştık. Kahvaltı ettikten sonra Dev Akvaryuma girdik. Türkiye’de bu tarz yerlerin açılmasına çok seviniyorum geç bile kalındı bu kadar çok nüfusu olan ülkelerde bu tip yerler hep iş yapar girişimciler de bunu görmeye başladılar yavaş yavaş. Bekliyorum belki günün birinde Walt Disney World bile açılır İstanbul’da neden olmasın :) Burası yeni açıldığından sanırım maliyetleri çıkarmak için giriş ücreti biraz yüksek yetişkin 25 TL ama değer gerçekten güzel bir yer.

Balıklar dışında birçok farklı deniz canlısı da var mesela yengeçler. Görevli arkadaşlar çocukların canlılarla ilgilenmesine kızmıyor hatta teşvik ediyor bizimki yengeçlerden biriyle baya arkadaş oldu mesela uzun süre sevdi hayır hayvan kedi gibi yumuşak tüylü falan da değil sert kabuklu ama olsun bizimkine canlı göster yeter ne olursa olsun seviyor.
Girişte balıklar dev akvaryumların içinde uzun süre bunları geziyorsun daha sonra tünel gibi bir yer yapmışlar içinde yürüyen bir bant var onun üzerinde yukarı bakarak geçiyorsun ve bir sürü köpek balığı var en çok bu kısmını beğendim insan kendini gerçekten okyanusta falan hissediyor. Çocuklarda bu bölümden çok keyif aldı bence.
Bizimki tüm akvaryumların tepesine çıkmaya çalıştı balıkları inceledi, etrafta bol bol koşturdu. Arada ağaçlar olan minik yollar yapmışlar oraya da minik beyaz taşlar koymuşlar uzun süre onları tek tek havuzların içine atmaya çalıştı yapma desek de dinlemedi çocuk işte buldu kendine bir oyun sürekli taşları atmak istiyor.
Akvaryuma Poyraz (1,5), Güney (1,5), Melis +Defne (2), Erol (9) toplam 5 çocukla gittik hepside kendince eğlendi bence. Poyraz Güneyin abisi Erol’a hasta oluyor en çok onunla eğlendi diyebilirim. Güneyin zaten uykusu gelmişti uyudu diğer çocuklar etrafta koşturmak suretiyle baya kudurdular.

Akvaryumda hafta sonları dalgıçlar gösteri yapıyor ayrıca içeride bir şeyler içebileceğiniz küçük bir cafe yapmışlar. Hemen çıkışta hediyelik eşya mağazasını da unutmamışlar tabii J Güzel düşünülmüş bir proje ben çok beğendim. Forum İstanbul başlı başlına güzel bir alışveriş merkezi çok büyük çok marka var seçenek çok fakat klasik sorun olarak hafta sonları çok ama çok kalabalık sabah gittiğimizde iyiydi ama öğleden sonra çok kalabalıklaştı bizde biraz mağazalara bakıp yemek yeyip evimize döndük.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder