3 Ağustos 2011 Çarşamba

Sevgilimin Doğumgünü

Bu sene sevgilinin doğumgününe (15-Temmuz) Kumbağ’da saat 7’de uyanarak başladık. Normalde çok daha geç kalkan kuzumuz bu sefer sabahın 7sinde ayağa dikilmişti bizde saate bakmadan kalktık , Poyraz babasını öptü hediyelerini verdi giyinip odadan çıktık fakat o da ne in cin top oynuyor o zaman anladık sabahın körü olduğunu. Kahvaltı 8de başlıyor , havuz 10da açılıyor, otelin dışına çıktık pastaneler bile açılmamış ne yapalım derken hiç kapanmayan tek yer olan plaja attık kendimizi ve sevgilim yeni yaşına sabahın 7.30unda denize girerek merhaba demiş oldu.
Kahvaltıya kadar hep beraber yüzdük deniz biraz serindi ve çok iyi geldi. Kahvaltıda Poyraz Arda abisiyle tanıştı ve çocuğun peşinden koşup durdu. Bizim yemek yiyebilmemiz için Poyraz’ın illa bir şeyle uğraşıyor olması lazım bu seferde yumurtaları buldu kendi önce itinayla soyuyor sonra da bıçakla dilimliyor bir ısırık alıp başka bir yumurtaya geçiyor oyuncu kedi.
Kahvaltıdan sonra tekrar denize atıyoruz kendimizi, öğlene doğru gene denizde kucağımda uyuyor kuzucuk. Acaba su çocukları uyutuyor mu diye tezler üretiyorum kafamda. Öğlende toplanıp ayrılıyoruz otelden. İstikamet Tekirdağ merkez. Buraya kadar gelip meşhur Tekirdağ köftesi yemeden dönmek olmaz. Löplöpcüler diye bir site var oradan öğreniyorum en güzel köfte Özcanlar Köfte’deymiş. Merkeze boşuna inmişiz çünkü Özcanlar Köfte şehirler arası yolun üzerinde. Bizde bu vesileyle Tekirdağ merkezi şöyle bir dolaşıp meşhur peynir tatlısından alıyoruz. İşte bu da yakışıklı doğumgünü erkeği Tekirdağ’daki köfteciye nasıl gideceğini İstanbul’daki arkadaşına telefonla sorarken J
Artık vazgeçme noktasına gelmişken Özcanlar’ı buluyoruz kendimizi masaya atıyoruz ve iyi ki vazgeçmemişiz dedirten köftelerimiz geliyor. Köfte gerçekten harika, yoğurt muhteşem de ben asıl tabak ve bıçaklara bayıldım J Poyrazda köfteleri bayıla bayıla yedi.

İşte bu resmide buraya kanıt olarak koyuyorum. Neyin kanıtı mı? Gaddar babanın çocuğu sopa ile terbiye etmeye çalıştığının kanıtı !!! J
Köfteleri mideye indirdikten sonra istikamet Marmara Ereğlisi, buraya da öğrenmiş olmak ve ileride gelmek için keşif turuna çıkıyoruz. Merkez bana biraz İstanbul’u hatırlatıyor sanki Caddebostan plajı gibi apartmanların önünden denize giriyor insanlar.
Merkezde biraz takılıp dondurma yedikten sonra asıl aradığımız yerin merkezde olmadığını öğrenip Bağlar Mevkiine doğru yola çıkıyoruz. Hedefimiz Poyraz Butik Oteli bulmak (ki bu tamamen ayrı bir yazının konusu)
Akşam Silivri’ye geri dönüyoruz, Poyraz’ı teyzelerine emanet edip güzel bir yemeğe çıkıyoruz. İyi ki doğdun Sevgilim, nice güzel doğum günlerini birlikte kutlarız umarım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder