29 Eylül 2011 Perşembe

Aktivite : Nesne isimlerini öğretme

Günlük hayatta kullandığımız şeylerin isimlerini öğretmek için güzel bir aktivite. Meyvelerin resimlerini bastım ve oyuncak meyveleriyle onları eşleştiriyor. Bazen aynı çalışmayı gerçek meyvelerlede yapıyoruz. Zaten bizimki meyve düşkünü olduğundan severek yapıyor bu çalışmayı. Aynı şeyi minyatür hayvanlar içinde yapacağım. Bir sürü hayvan figürü var onların resimlerini bastırıp hayvan isimlerini öğretebiliriz hatta hayvanlar nasıl ses çıkarır vs. diye uzatabiliriz bu çalışmaları. Ben önce resimlerle meyveleri karışık koydum onları eşleştirmesini istedim. Sonra meyveleri tek tek gösterip hangisi muz diyorum veya bana muzu verirmisin diyorum.

Bazen ben ona birşey sormadan anne bak amut amut diye gösteriyor, favori meyvesi armuttur zaten en çok onu gösteriyor. :)
Meyvelerden ikişer tane var bunları bir araya getirmesini söylüyorum. Hadi havuçları toplayalım kartının yanına koyalım. Yada bu armutun eşi /aynısı nerede onu da buraya koy bakalım diyorum. Tüm meyveleri bir araya getirmeyi seviyor sonra da dağıtıyor tabii ki :)

1 yorum:

  1. merhaba :) etkinliklerinize bayıldığımı söylemeden edemeyeceğim :) mutlaka deneyeceğiz bizde oğluşla :)

    YanıtlaSil