11 Ekim 2011 Salı

2.Doğumgünü Partimiz

Evett tüm hazırlıklarımızı yazdım ama bir türlü partiyi yazmaya vaktim olmadı. Her akşam beyefendiyi uyutup sonra pc.yi açacağım diyorum ama her seferinde onunla birlikte uyuyakaldığım için :) bir türlü yazamıyorum.
Masayı, evi , kuzuyu ve kendimizi hazırladıktan sonra misafirlerimiz gelmeye başladı. Her gelenle oyunlar oynadı kuzum, önce oyuncaklarını vermeyecek gibi olduysa da sonra baktı o kadar çocukla baş edemeyecek vazgeçti. :)

Tüm misafirlerden sonra kapı tekrar çaldı ve Necla teyzesinin sürprizi olarak palyaça geldi partimize. Bu palyaço bizim parkın palyaçosu hergün bizim parka gelir ve çocuklara balon yapıp satar. Poyraz tanıyor yani daha eskiden korkuyordu fakat hergün göre göre alıştı palyaçoya. Fakat palyaçonun eve gelmesi çok hoşuna gitti sanırım ki gece palço geldi, balon şişirdi diye anlatıp durdu :)


Palyaço bütün çocuklara balondan şekiller yaptı. Kızlara bebek, erkeklere araba ve bütün çocuklara boyama kitabı hediye etti.  Oğlum sevgilisine vermek üzere kalp aldı palyaçodan :
Daha sonra çocuklara oyun oynatmaya çalıştı ama bizimkiler çok küçük olduğundan ve henüz komut kabul etmediklerinden pek başarılı olamadı zavallı palyaço :) genede biraz dans ettik oyun oynadık ama genelde bütün çocuklar kendi havasında takıldı.


Pastayı kesene kadar bize eşlik etti palyaço, allahtan çocuklardan hiçbiride korkmadı. Poyraz pastayı gördüğü andan itibaren iyi ki doğdun yapıcam diye tutturdu, durmadan buzdolabının önüne gidip pasta diye ağladı bizde çareyi pastayı hemen kesmekte bulduk :)


Pastayı kestikten sonra bol bol hatıra fotoğrafı çektirdik, zaten bütün çocuklar sırayla mum üflediğinden pastayı kesene kadar baya vakit geçti. Bizimki de öğrenmiş durmadan bir daha bir daha diye mumları yaktırıp durdu.


Tüm arkadaşları çok güzel hediyeler getirmişti Poyraz'a, buradan da teşekkür ediyoruz. Fakat kuzumun favorisi geçen hafta Bennu'nun doğumgününde tanıştığı süpürge oldu. Süpürgeyi elinden bırakmıyor partiden beri evi süpürüp duruyor. Yok bu çocuk kesin bana çekmemiş , ananesine çekmiş :)


Bizde bütün çocuklara minik hediyelik poşetler hazırlamıştık. Partimize gelenlere minik bir hatıra olsun ve bütün çocuklar sevinsin istedim.

Poyraz'ın bütün arkadaşları ve annelerine geldikleri için, teyzelerine ise bu güzel partiyi organize ettikleri için çoook teşekkür ediyorum. İyi ki doğdun kuzum.

4 yorum:

 1. çok güzel olmuş partiniz nice nice senelere uzun mutlu sağlıklı bir ömür diliyorum

  YanıtlaSil
 2. Nice sağlıklı yıllara minik adama. Çok güzel bir organizasyon olmuş; minik adama çok güzel bir anı olmuş...

  YanıtlaSil
 3. çok neşeli geçmiş belli.. herkesin yüzünde gülücükler var.. küçük beyin doğum günü kutlu olsun.. hergünü en az o günkü kadar güzel geçsin inşşallah..

  YanıtlaSil
 4. Çoook teşekkürler arkadaşlar :)

  YanıtlaSil