17 Ekim 2011 Pazartesi

Eşleştirme Kartları : Meyve ve Sebzeler


Son 1-2 aydır değişik eşleştirme kartlarıyla oynuyoruz, Poyraz'ın çok hoşuna gidiyor. Nesne isimlerinide öğrenmiş oluyor. İnternette bu konuda çok fazla kaynak var ben genelde yabancı sitelerden indiriyorum, kalın kağıtlara renkli basıyorum. Aslında bunları lamine ettirmek de iyi fikir ama bende laminasyon makinesi var ve o kadar çok kart basıyorum ki gidip lamine ettirmeye üşeniyorum :) Poyraz ilk zamanlar kartları yırtmaya çalışıyordu ama artık oyunu öğrendi yapmıyor sadece bu kartlarda meyveleri yiyebileceğini sandı kuzum :)
Meyvelerin çoğunu tanıyor zaten ama sebzelerin de pişmemiş hallerini öğrenmiş oldu, ananas ismi çok hoşuna gitti tekrarlayıp durdu.


Kartlarla önce benimle oynadı sonra babasıyla gündüzleride bakıcısıyla oynuyormuş baya bir pekişmiş oluyor, isimleri öğreniyor. Kartların hepsini yere veya masaya seriyoruz ve buradan bana bir brokoli bulurmusun diyorum hemen buluyor, peki bunun eşi nerede diyorum onu da buluyor. Bazen de ben bir kart seçip bunun adı ne diyorum söylüyor sonra onun eşini bulmasını istiyorum. 3-5 kere aynı kartlarla oynayınca sıkılıyor onları kaldırıyorum ve birkaç gün sonra tekrar sunuyorum. O sırada başka nesneler olan kartlarla oynuyoruz.

Birşeyi bulunca da acayip seviniyor kuzum ya, anne bak amut amut , kapuz kapuz diye hepsini gösteriyor tek tek :) Bu yaş çocuklar için hem faydalı hem eğlenceli bir aktivite.

Not : İsteyene nesne kartlarını mail atabilirim, yorum kısmında mail adresinizi göndermeniz yeterli. Yada bana mail atabilirsiniz ozelnihal@yahoo.com.

13 yorum:

 1. tebrikler sizi ve poyrazı.
  mümkünse ben kartları istiyorum teşekkürler şimdiden

  YanıtlaSil
 2. sevgili adsız teşekkürler, mail adresini bana gönderirsen atarım tabii ki

  YanıtlaSil
 3. merhaba Nihal Hanım enerjinize hayranım kartların adresini mail atabilirmisin teşekkürler
  hulyadal79@gmail.com

  YanıtlaSil
 4. Bizde istemiştik bu kartlardan.mail ile göndermiştin Nihalcim.Bizde severek oynuyoruz.Tekrar teşekkürler.

  YanıtlaSil
 5. Merhabalar Nihal Anne, ben de oğlum için kartların adresini istiyorum.
  Paylaşımınız için teşekkürler...(reyhancadisi@hotmail.com)

  YanıtlaSil
 6. Bende istiyorum mumkunse gulsah-v@hotmail.com
  Mailim...

  YanıtlaSil
 7. Merhabalar,

  Bu kartlari bana da gonderebilir misiniz? Emailim ecehankoc@hotmail.com. Cok tesekkur ederiz!

  YanıtlaSil
 8. merhabalar blogunuzu takip etmeye çalışıyorum.güzel yazılarınız var.eğer kartlardan oğlumla bana da yollarsanız seviniriz.şimdiden teşekkürler.seymadincel@hotmail.com

  YanıtlaSil
 9. merhaba, benim oğlumda 16 aylık oldu ve sizi takip etmeye yeni başladık,bakıyorum buarğaın aylarında neler yapmışsınız nerelere gitmişsiniz :) sıkı takipciniz olduk anlayacağınız. şimdide eğer mümkünse bu kartların mailini istiyorum sizden elinizde hala duruyorsa. çok teşekkür ederim.
  asuman.ertekin@arkasdenizcilik.com.tr

  YanıtlaSil
 10. Mrb bana da gondeerir misiniz sedatsvsyavuz@gmail.com

  YanıtlaSil
 11. ayy burayı yeni keşfettim çookk güzel yapıp uğraştığınız şeyleri başkalarıyla paylaşmanızda çok güzel bende kartlardan istiyorum sevda.kurtulmus@hotmail.com teşekkürler

  YanıtlaSil
 12. Nihal hanim banada gonderirmisinoz laz_bjkli@hotmail.com

  YanıtlaSil
 13. merhaba nihal hanım.benimoğlum 23 aylık.kartları banada mail atabilirmisiniz.simdiden teşekkürler.

  yasemin@alumaks.com

  YanıtlaSil