13 Ekim 2011 Perşembe

Parti adamı Poyraz

Poyraz artık iyice büyüdü doğumgününe gideceğiz dediğim zamam payti payti diyor :) paytini yerim senin payti ne onu bile öğrenmiş zibidi. Geçen ay Poyraz'ın ilk göz ağrısı sevgilisi ! Zişan'ın doğumgününe gittik. Parti bahçedeydi ve çocuklar bool bool koşturup oyandı. Pastası, elbisesi, kurabiyeleri herşeyi de kendisi gibi zarif ve güzeldi Zişan'ın. Bunlar daha 7-8 aylıklardı tanıştıklarında yürüyemiyorlardı bile daha yanyana salıncaklarda sallıyorduk bunları salıncaktan el ele tutuşuyorlardı çok komikti o halleri. Sonra Zişanlar taşındı eskisi kadar sık görüşemez oldular ama gene de bir araya gelince kudurmaya devam ediyorlar.
Genelde oyuncakları bile aynı bunların ama gene de kıymetli oluyor birbirlerininki. O gün Poyraz bol bol Zişan'ın bebeklerini çalmaya çalıştı, oyuncaklarıyla oynadı, top havuzunda yuvarlandı, babası ve diğer erkeklerle bol bol top oynadı.
Bütün çocuklar gibi kuzumda pastanın etrafında toplanmayı öğrendi artık :) Sonra bir pasta yiyişleri vardı bunların çok komikti oğlum kıtlıktan çıkmış gibiydi görseniz hayatında ilk defa pasta yedi sanırsınız :)) Zişan'da gelip pasta süslerini yedirdi oğluma bir güzel. Gelinim diye demiyorum çok çalışkan bir kız valla :) Tekrar iyi ki doğdun diyoruz buradan Zişan'a.2.partimiz 3 yaşına basan Bennu'nun partisiydi. Bennu mor elbisesi içinde prenses gibiydi. Ayrıca çok da uslu ve nazik bir kız Allahım dedim bana bir kız vereceksen böyle ver hem güzel hem uslu olsun :)) Bennu'nun annesiyle biz aynı apartmanda doğduk büyüdük ne oyunlar oynadık arka bahçede. Şimdi bizim minikleri beraber görmek acayip bir duygu. Mesela Poyraz'ı hediyesini verirken pek bir samimi gördüm Bennu'yla :)

Poyraz için bu partinin en önemli anı Bennu'nun odasında konuşan süpürgeyi bulduğu andı. Allahım yapıştı süpürgeye elinden düşürmedi 2 saat boyunca yerleri süpürüp durdu. Diğer çocuklar istiyor vermiyor, kavga çıkarıyor herşeyi yapıyor süpürgeyi vermemek için. Başka oyuncaklar verelim diyoruz yemiyor illa da süpürge. Ya bende hiç olmayan temizlikçi kadın ruhu nasıl kaçtı bu çocuğun içine anlamış değilim.

Tabii ki bu süpürgenin aynısı derhal teyzesi tarafından d.günü hediyesi olarak alındı Poyraz'a. Allahım ne olurdu şu süpürge gerçekten süpürseydi bu işi Poyraz'a devredip kurtulmuş olurdum :)))
Bennu'ya da bir kez daha nice mutlu yıllara diyoruz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder