21 Kasım 2011 Pazartesi

3.Tiyatro Maceramız

Geçen sene Poyraz'ı iki kere tiyatroya götürmüştüm (şurada ve burada görebilirsiniz) fakat o zaman çok küçüktü ve pek birşey anlamamıştı. Bu senede denemelere başlayayım dedim, kararlıyım bu çocuğa tiyatroyu sevdireceğim :)  Gazeteyi açınca bir sürü çocuk oyunu var ne güzel, ayrıca belediyelerin de bu konuda çok güzel çalışmaları var, ağaç yaşken eğilir derler hakikaten en azından İstanbul'daki çocuklar için pek çok fırsat ve imkan var. Ayrıca belediyelerin düzenlediği etkinlikler ücretsiz illa para harcamak da gerekmiyor sadece yerinizden kalkıp evden çıkmanız yeterli :) Üsküdar Belediyesini bu konuda çok beğeniyorum kültür merkezlerindeki her türlü etkinlik ücretsiz. Her ay kültür sanat rehberlerini mutlaka inceliyorum. Geçen ay ilk defa Poyraz'ı bir oyuna götürdüm ve şaşırtıcı şekilde tüm oyunu baştan sona uslu uslu izledi benim kuzum.
Aslında oyun tam olarak bir tiyatro oyunu değildi. Maskot Bando ve Palyaço Show diye bir çocuk eğlencesiydi. Hayvan kılığına girmiş oyuncular birşeyler çalar gibi yaparken pamuk prenses kılığında bir kızda playback yapıyordu ve bence saçma bir şekilde çocuk şarkısı değil pop şarkıları söylediler ama genede çocukların hoşuna gitti demek ki seyirci bunu istiyormuş :)
Daha sonrasında da Palyaço çıkıp gösteri yaptı onu da sevdi bizimkiler. Bizimki önce salona girmek istemedi gidelim diye tutturdu o yüzden kesin arıza çıkaracak diye bekliyordum ama son 5 dk.kalana kadar ilgiyle izledi, yavaş yavaş yeni oyunlarla şansımızı denemeye devam edeceğim. Bu da arkadaşı Onur'la tiyatro çıkışı pozu :)

Üsküdar Belediyesinin bu ayda çok güzel çocuk oyunları ve filmleri gene ücretsiz olarak kültür merkezlerinde. Biz gene gideceğiz yeni oyunlara, sizde bir göz atın derim.
http://www.uskudar.bel.tr/tr-TR/Documents/Kültür%20Sanat%20Program/kasimkulturbrosurprova.pdf

2 yorum:

 1. İlk tiyatroya gittiğimde -onun yaşlarında böyle bir oyuna- arkada birileri saçımı çekip duruyordu :) Yazını, özellikle "Kararlıyım sevdireceğim" kısmını okuyunca, Acaba ondan mı uzun süre tiyatroya ısınamadım diye düşündüm :)

  YanıtlaSil
 2. Tôi có thể chỉ là một bụi, lang thang trong thế giới trực tuyến không thể chờ đợi
  Tôi không biết tại sao chờ đợi
  dịch vụ thành lập công ty
  dịch vụ hoàn thuế tndn tncn
  dịch vụ bctc tại hà đông long biên
  Thật không may, một ấm áp, ấm áp cho tôi và không ai
  Thật không may, sự mê đắm, tình yêu vào hàng rào

  YanıtlaSil