23 Kasım 2011 Çarşamba

Nurturia Oyun Grubumuz

Bayramın 3.günü www.nurturia.com.tr den tanıştığımız güzel anneler ve bebeleriyle Forum İstanbul'da buluştuk. Forum zaten başlı başına büyük bir AVM ve içinde Sihirli Eller gibi kocaman bir çocuk oyun alanı var, gerçekten çok büyük ve herşey düşünülmüş bir mekan tek sorunu aşırı soğuk olması. AVM.ler nedense hep aşırı sıcak olur ama burası çok soğuktu ve ayakkabılarını çıkaran bebeler biraz üşüdü ama genede çok eğlendiler. Aslında ilk hedefimiz bebeleri buraya bırakıp kendimiz kahve içmekti ama umduğumuz gibi olmadı başta benim sıpa olmak üzere çocuklar annesiz durmaya pek yanaşmadı bizde çareyi yanlarında dikilerek kahve içmekte bulduk :)

Sihirli Ellerde her yere ayrı bir köşe yapılmış çocuklar için, oyun hamuru masası , kes yapıştır masası, mutfak, resim yapmaları için ayrı bir köşe, kum havuzlu oyun yeri vs. oldukça geniş bir mekan. Bizim grupta tesadüf çocukların çoğu erkek ama nedense mutfakta baya bir takıldılar :)

Yağız grubun en miniklerinden (Sanırım Merve daha küçük ama emin olamadım :) fiti fiti emekliyor her tarafta, abisi Oğuz şehir dışında olduğundan gelemedi bir dahakine onu da bekliyoruz. Yağız çoook tatlı bir bebek, güleryüzlü.

İçinde kum olan bir havuz oyun yeri yapmışlar ne kadar itiraz etsek de ikna edemedik ve Poyraz ve Onur soluğu kum havuzunda aldılar.
Mekan dediğim gibi çok geniş bir sürü çocuk aynı anda rahatlıkla oynayabilir. Bu tip yerlerde genelde 3 yaş altını annesiz almıyorlar burası 1,5 yaştan itibaren annesiz alıyormuş, tabii çocuk durursa :) Oyun yerinin saat ücreti 15 TL ben mekanı çok beğendim , ısınma sorununu çözerlerse tekrar gitmeyi düşünürüm :) Bu buluşmada Lütfiye ve Esra ile tanıştığıma memnun oldum, Dilek, Emine, Aslı ve Ranayı zaten tanıyordum onları da tekrar gördüğüme sevindim.

Sihirli ellerden sonra Fun Lab'e gittik fakat bayram olduğundan aşırı kalabalık ve çoook gürültülüydü çocukları bir iki kere trene bindirip oradan koşarak uzaklaştık, ufaklıkların karınlarınıda doyurduktan sonra benimkinin gözünden uyku akmaya başladığı için tekrar görüşmek üzere ayrıldık.
1 yorum:

 1. Hà Nội Đủ được đứng cùng hàng ngũ với 10 tổ chức phi chính phủ dành cho thanh niên mà bạn nên tham gia nà
  dịch vụ kế toán thuế quận phú nhuận
  dịch vụ kế toán thuế tại biên hòa đồng nai
  dịch vụ dọn dẹp sổ sách tại tp hcm
  Không có gì có thể thay thế, trong con mắt của sự phi lý
  Không có gì có thể nhớ, thế giới của sự tồn tại của tôi

  YanıtlaSil