24 Kasım 2011 Perşembe

Poyraz'ın Kitaplığı- 1 Çevir Bul Serisi


Bu fikrisi Sevgili Deniz'in blogunda ne zamandır görüyordum fakat bir türlü Poyraz'ın kitaplarını çekmeye fırsatım olmamıştı. Poyraz'a kendi kütüphanemden bir raf ayırmıştım ve bu zamanla büyüdü şimdi 2 rafı var giderek de benim taraflara yayılmaya devam ediyor. Yaşına uygun bulduğum güzel kitapları alıyorum, bundan 7-8 ay önce benim bu kitap okuma çabalarım hep boşa çıkıyordu devamlı kitapları kapatıp, ağzımı bile eliyle kapatmaya çalışıyordu :) fakat zamanla bu çabalar meyvesini verdi ve artık kendiliğinden pitap otumak :) isteyen bir oğlumuz oldu. Akşam biz işten gelince hadi pitap otu diyor gidip kendi rafından istediği kitabı seçip getiriyor kucağımıza oturuyor ve okutuyor. Okumak derken henüz uzun uzun dinlemiyor tabii ki resimleri anlatıyoruz, resimlerde neler olduğunu anlatıyoruz uzun süre sıkılmadan dinliyor. Geçen sene üşenmeyip Poyraz'la Tüyapa gitmiş ve ona bir sürü kitap almıştım, bu senede denk geldiğim yerlerde yeni kitaplar alıyorum. Bayramda Ümraniyede kurulmuş olan Kitap Çadırından çok güzel bir seri buldum. Hobi Yayınevinin Çevir Bul Serisi, kitapların yanlarındaki parçaları tutup yukarı çeviriyorsun ve sayfadaki sorunun cevabı çıkıyor, bu iş Poyrazın çok hoşuna gitti.

Ben bu bahsettiğim çadırda serinin 2 kitabını almıştım , tesadüfen Carrefourda da başka bir kitabını bulup aldım şimdi seriden 3 kitabımız var ve bunların hepsini ezberledi bile bizimki o yüzden diğerlerinide alayım bari dedim. Yayınevinin kendi sitesinde http://www.hobiyayinevi.com/fiyat.htm
serinin 10 kitabı görünüyor ve fiyatı 12 TL ben kitapların tanesini 3 TLye aldım :) gene carrefourlarda ve diğer marketlerde arayacağım bulursam seriyi tamamlarım 2 yaş grubuna hitap eden çok hoş kitaplar bence. Hatta daha küçüklerin bile ilgisini çeker yandan cevapların açılıyor oluşu. Kütüphanemizin son üyeleri olmasına rağmen ilk onları tanıtarak başladım çünkü Poyraz çok sevdi, sırayla diğer kitaplarıda tanıtacağım.

4 yorum:

 1. Okuduğumuz kitapları yazmak çok keyifli oluyor en güzel yanı da almayı düşünenlere fikir oluyor diğer kitaplarınızı merakla bekliyoruz Sevgiler...

  YanıtlaSil
 2. Biz çok beğendik bu pitapları .Bakalım bulabilirsek temin edebilirsek güzel güzel okuycaz bizde :))

  YanıtlaSil
 3. Çok güzellermiş gerçekten Nihal :)
  kavramları öğretmede çok yardımı dokunur gibi bana.Denizcim çok haklısın okuduğumuz kitapları yazmak çok zevkli.Bende kızımın kitaplarını yazıyorum arada,birilerine yararı dokunuyorsa ne ala :)

  Sevgiler

  YanıtlaSil
 4. Ben Kabalcı Kitabevinden tanesi 3 tl ye bir dolu kitabını almıştım Hobi Yayınevinin. Çok bilinen bir yayınevi değil ama kitaplarını çok başarılı buldum ben.

  YanıtlaSil