26 Aralık 2011 Pazartesi

10 bebekli Yılbaşı Partimiz...


Poyraz ve arkadaşları için 17.Aralık Cumartesi günü evimizde güzel bir yılbaşı partisi düzenledik. 1-3,5 yaş arası 10 bebekli süper bir parti oldu :) Bu kadar bebenin olduğu yerde kesin kavgalar çıkacak diye düşünüyordum ama hiç umduğum gibi olmadı arada bir çıkan oyuncak kavgaları haricinde gayet güzel anlaştılar diyebilirim. Misafirler gelmeden önce evimizi süsleyip onlara özel masamızı hazırladık.


Saat 2 gibi misafirlerimiz gelmeye başladı fakat parti çocuğu evde yoktu :) sabah ben evi toparlarken ananesi ile parka gitmişti zira o evdeyken temizlik yapmak imkansız süpürgeyi elimden alıp illa kendi süpürmek istiyor :) Arkadaşları gelince beyefendiyi de çağırdık geldi. Küçük beyler evi kolaçan edip ilk olarak Poyraz'ın odasını talan etmeye karar verdiler. Sabah topladığımız oda akşam bomba patlamış gibiydi :)))

Parti soframızı kollektif bir şekilde hazırlamaya karar vermiştik gelen tüm anneler birşey yapıp getirdi banada onları masaya koymak kaldı :) Herkesin ellerine sağlık bütün mamalar çook güzel olmuştu, silip süpürdük. Ben çocuklar için çorba ve renkli makarna yapmıştım kendimiz sofraya oturmadan önce onların karınlarını doyurduk ki rahat rahat yiyebilelim. Çocukları doyurup kendimiz sofraya kurulduk.


Partimizin misafirlerinden Hasan Ege'nin annesi Zerrin harika butik kurabiyeler ve pastalar yapıyor.  İlk resimdeki harika kurabiyeleri o yaptı, ayrıca ağaca astığımız harika kurabiyeleride o yaptı. Kendisine facebookta Zerrin Butik Tatlar olarak bulabilirsiniz. Partiye biraz geç katıldı ama kurabiyeleri ile kendini affettirdi :)


Hem çocukları hem kendimizi doyurduktan sonra sıra geldi faaliyetlerimize. Çocuklar için yılbaşı temalı bazı çalışmalar hazırlamıştım. Önce bunların hepsi haydut masa başında oturmazlar diyordum ama beni gene yanılttılar ve hepsi gayet güzel oturup faaliyet yaptı minik elleriyle :) Kendim organizasyon falan yapmayı severim ama el becerilerim pek iyi değildir bu yüzden yeşil kartondan bir sürü çam ağacı kesme işini Poyraz'ın babasına devretmiştim. O da minikler için çam ağaçlarını hazırladı. Uzun arayışlar sonunda yılbaşı temalı stickerlar buldum. Ortaya stickler, boyalar ve çam ağaçlarını koyduk herkes kendine bir kapı süsü yaptı. Kırmızı kartondan da yılbaşı kartı hazırladık hep birlikte. Birlikte derken çocuklardan çok biz yaptık tabii orası ayrı :)))


Yılbaşı partisi Noel Babasız olur mu? partiden önce çocuklar arasında çekiliş yaptık ve her anne bir çocuğa hediye aldı. Hediyeleri yatak odasına sakladık ve ablam Noel baba kılığına girip hediyeleri çocuklara dağıttı. Henüz yaşları küçük olduğundan noel baba konseptini çok iyi anlamadılar ama hediyeleri oyuncak olduğundan bu iş hepsinin hoşuna gitmiş gibiydi :)


Gündüz küçük ablam akşam büyük ablam Noel baba kılığına girip çocuklara hem hediye dağıttı hem eğlendirdi, ikisine de buradan teşekkürler :)))


Çocuklar bol bol dans etti hele Küçük Arda kaşık çalsa oynuyor yani maşallah. Oğuz ve Arda 1 yaş büyük abiler olarak ağır takıldılar. En minik oğlan Yağız her tarafta emekledi, bütün kurabiyeleri kemirdi :)), 2.minik Hasan Ege'nin ara sıra çığlıklarını duydum :), Batuhan biraz hasta olsada genede eğlendi masa başında aktivite yapmaya alışık zaten bütün çocuklarla da iyi anlaştı, Onur desen ayrı bir alem devamlı gülen bir çocuk annesinin sözünüde hep dinliyor maşallah valla. Benim oğluma da kocaman bir aferin bütün oyuncaklarını paylaştı pek arıza çıkarmadı sadece devamlı beni yanında istedi o konuda biraz arıza çıkardı ama o kadar da olur yani. Gündüz tam 8 erkek çocuğu vardı evde akşam ise 2 güzel kız katıldı partimize. Ela ve Neva allahım ne kadar da tatlılar ve uslular. Valla anneleri aksini iddia etsede kimse beni bu kızların yaramaz olduğuna ikna edemez :))


Neva'nın annesi Serap da güzel bir faaliyet düşünmüş çocuklar için. Keçeden çam ağaçları hazırlamış ve süslemek için boncuklar getirmişti. Gene çocukları masa başında topladık ve gene çocuklardan çok kendimiz yaptık :)) Hatta bir ara gördüğünüz gibi masada hiç çocuk yok ama biz oturmaya devam ediyoruz :))


2'de başlayan partimiz akşam 9'da sona erdi, Poyrazın odası ve salon bomba patlamış gibiydi :) ama çocukların eğlenmesi ve gülmesi bana yeterde artar bile. Zaten ablamlar sağolsun 3 kişi topladığımız için çok yorulmadık, yeni parti fikirleri var kafamda, eylemlerimiz devam edecek , bizi izlemeye devam edin :)))

Hepinizin ayağına sağlık arkadaşlar iyi ki geldiniz ,evimizi şenlendirdiniz. Hep çocukları mı yazacağız biraz da annelerini yazalım ;
Oğulları Yağız ve Oğuz için nerdeyse bir bavul giysi getiren, onları devamlı yedirip içiren, hepimize kırmızı don hediye alan sevgili arkadaşım Dilek :)


Oğluyla devamlı harika faaliyetler yapan, Batuhan için iş hayatını bırakmış ve kendini oğluna adamış sevgili kuzenim Nergis :)


Yüzüde kurabiyeleri kadar güzel olan hem arkadaşım hem akrabam Zerrin ;


Koltuk tepelerinde Noel babayı videoya çeken, çocuklarla bütün faaliyetleri bıkmadan sabırla yapan , çocuklara değil annelere çok güzel birer hediye getiren Arda'nın annesi Esra ;


Hem güleryüzlü hem neşeli hem sıcakkanlı devamlı gelip çocukları öpen güzel güzel oynayan ve annesinin sözünü dinleyen Onur'un annesi Emine.


Kendiside devamlı elinde makine fotoğraf çektiğinden hiçbir pozunu yakalamayı başaramadığım Arda'nın annesi sevgili Aslı :)

Kendisinin kopyası bir çocuk doğurmayı başarmış içten , samimi ve doğal arkadaşım Jülide :)


Çocuklar için harika bir etkinlik hazırlayan, akşam üşenmeden tüm çocuklara Gingerbread kurabiye yapan, hem oğluma hem bana çok güzel birer hediye getiren düşünceli, nazik ve çalışkan arkadaşım Serap;


** Hem hazırlıklarda hem evi toplamada bana yardım eden, Noel baba kılığına girip çocukları eğlendiren sevgili ablalarım Necla ve Nesrin'e özel teşekkürler :)

HEPİNİZ İYİ Kİ GELDİNİZ, YENİ PARTİLERDE GÖRÜŞMEK ÜZERE....

3 yorum:

 1. Çok güzel bir buluşma olmuş. Hepinize mutlu yıllar..

  YanıtlaSil
 2. Her gününüz böyle geçsin yeni yılda inşallah :)
  Sevgiyle dolup taşsın gününüz

  YanıtlaSil
 3. çok güzel bir partiolmuşa benziyor.tebrikler.şimdiden yeni yılınızı kutlarım

  YanıtlaSil