5 Aralık 2011 Pazartesi

Bir Kar Masalı İmza Günü


Hepsini blog dünyasından tanıdığım çok yetenekli annelerin ortaya çıkardığı harika bir masal "Bir Kar Masalı".
Biri yazdı, biri çizdi, biri uygulama geliştirdi ve bu güzel masalı bütün çocuklara armağan ettiler. Masal kendi yolunda ilerledi, iphone/ipad uygulaması listelerde 1 numara oldu :) , bütün çocuklar masala bayıldı derken masal o kadar popüler oldu ki yola çıkarken belkide hiç akıllarında olmayan bir şey oldu bir masal gerçek oldu ve kitaplaştı. Raflardaki yerini aldı, evet 3 yetenekli annenin hayallerinden çıktı ve kanlı canlı bir kitaba dönüştü. Teknolojik aletleri olmayan annelerinde alıp ellerinde tutup okuyabileceği bir masal var artık.


Bu güzel masalın bir imza günü olacağını duyunca kaçırmadık tabii 20.Kasım.Pazar sabahı erkenden kalkıp soluğu İyi Cüceler Kitapevinde aldık.


Nurturia'dan tanıdığım dostların çoğu oradaydı, hem masalı yazarı Esra'nın ağzından dinleyecek hemde çocuklarımızın ilk imzalı kitapları olacaktı. İyi Cüceler daha öncede gittiğimiz bir yer ama taşınmış yeni yerine ilk defa gittik, her taraf çocuk kitabı , oyuncak ve bir sürü çocukla dolu olunca bizimkini zapt etmek biraz zor oldu. Büyük bir ağaç ev var kitapçıda ve tüm çocuklar bu eve keşfe çıktı bizimkide eve çıktı ve bir daha inmek bilmedi. Bir kar masalını tahta evin içinden dinledik oğlumla.


Yaşça daha büyük olan çocuklar masanın etrafında oturup çok güzel dinlediler masalı, bizimki henüz uzun süre oturamıyor hatta uzun değil kısa bir süre bile pek oturmaz genelde ayakta ve koşturur durumdadır. Masalı okuduktan sonra imzalamaya başladı Esra bütün çocuklarla tek tek ilgilendi fakat bizimki tahta evden çıkınca kalabalıktan sıkıldı ve illa da gidicem diye tutturdu ne yaptıysam ikna edemedim kapının önünde dikildi ve kesinlikle tekrar içeri girmedi. Yani imza gününe gidip imzalı bir kitap alamadan dönmüş olduk :(
Bir Kar Masalına başarılar diliyorum, umarım ki daha nice imza günleri olur.

1 yorum:

 1. Dễ chịu mà không dễ tính, nhiệt tình nhưng rất phòng thủ, già rồi nhìn vẫn trẻ măng à :-"
  dịch vụ thành lập công ty tnhh
  dịch vụ thành lập công ty cổ phần
  dịch vụ thành lập doanh nghiệp giá rẻ
  Ngày 8/3. Chúc các bạn nữ Trăm Năm Hạnh Phúc nhé!
  Xin lỗi các bạn vì mình không về kịp các lớp tại Hà Nội.

  YanıtlaSil