9 Aralık 2011 Cuma

PEPEE İstanbul'daydı...


Poyraz normalde TV izlemiyor, ilk seyrettiği çizgi film Pepee oldu ve çok sevdi. Haftada birkaç kere 1 bazen 2 bölüm seyrettiriyoruz. Meşhur 2 ekmek aldım şarkısı sayesinde büyük küçük kavramlarını öğrendi , Pepee'nin canım annem şarkısını öğrendi söyleyip duruyor. Favori bölümü Ajan Pepee devamlı Ajan Pepee aç bana deyip duruyor , izlerken heyecanlanıyor Göreve hazırımm filan diyor çok tatlı. Facabook'taki Pepee Resmi Sayfasını takip ediyorum. Kasım ayında Toyzeria Oyuncak Fuarında kocaman bir standları olacağını ve lisanslı oyuncaklarının ilk kez fuarda satışa çıkacağını duyurmuşlardı.


Fuar 24-27 Kasım tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezinde düzenlendi, burası Atatürk Havalimanın karşısında ve fakat bizim eve çok uzak, Anadolu yakasında oturuyoruz fakat devamlı götürsem mi acaba diye düşünüyordum. 27.Kasım Pazar fuarın son günüydü ve çok kalabalık olacağını bildiğim halde dere tepe uz gittik ve fuara ulaştık. Trafik çok olur diye arabayla gitmedik onun yerine metrobüs ve metroya bindik. Poyraz'da bende İLK defa metrobüse bindik :))


Uzun ama rahat bir yolculuktan sonra fuar merkezine ulaştık. Aynı günün sabahında bruncha gittiğimizden oraya varmamız 3ü bulmuştu eğer sabah erkenden gitsek belki daha iyi olurdu ama bizim gittiğimiz saatte fuar alanı inanılmaz kalabalıktı yani içeri girip yürümek bile mümkün değildi , hele Pepee standına yaklaşmanın imkanı yoktu. Fuar aslında bir ihtisas fuarı 2 salonda toptancılar var ve oraya çocukla girmek yasaktı bu yüzden 1 salonu aileler için düzenlemişler. Buraya Pepee'nin evini kurmuşlar ve Pepee'nin tüm ailesinin heykelleri vardı. Aslında Pepee'nin kendiside maskot olarak varmış ama aileler birbirini ezdiği için saklamak zorunda kalmışlar. O kadar yol gidip hareket eden çocukların resim çektirebilecekleri gerçek bir Pepee göremeyince çok kızdım hemen Şuşu'yu buldum :) ve biraz sitem ettim. O da çocukların ezilme tehlikesi geçirdiğini bu nedenle Pepee'yi saklamak zorunda kaldıklarını söyledi.


Pepee standının kalabalığını görünce biz diğer tarafları gezip gelelim dedik zira evin yanına yaklaşmak mümkün değildi herkes resim çekmek için yarışıyordu resmen. Ayrıca Pepee'nin lisanslı oyuncaklarının satıldığı bir stand kurmuşlar ama içine girmek için uzuuun bir kuyruk vardı. Biz fuarın geri kalan kısmını gezip son saat Pepee standına geri döndük artık etraf nispeten boşalmıştı , rahat rahat fotoğraf da çektik, lisanslı oyuncaklardan da aldık.


Pepee'nin lisanslı oyuncakları ilk olarak fuarda satışa çıktı ve insanlar almak için yarışıyordu adeta. Pepee bebeği 30 TL, ayrıca Şila vardı ama Zulu, Köpüş filan henüz gelmemiş. Fuardan sonra sanal mağazada açıldı
http://www.dusyerisanalmagaza.com/ adresinden Pepee'nin tüm lisanslı ürünleri satılıyor. İstanbul dışındanda herkes sipariş edip alabilir sanırım yurtdışı kısmınıda açacaklar yakında. Standda yok yoktu Pepee oyuncakları dışında, masa sandalye, nevresimi, lazımlığı, bardağı, yapbozu, kum boyamasına kadar ne ararsanız vardı.


Fuar akşam 7de kapanıyordu ve biz son saate kadar ordaydık, öğleden sonra saatlerde Pepee'nin evine yaklaşmanın imkanı yoktu zaten aşırı kalabalıktı ama herkes gidince Poyraz gönlünce oynadı. Başka bir standdan bulduğu motorla bütün salonu gezdi :)) Pepee oyuncaklarını inceledi hepsiyle tek tek resim çektirdi :) Aşağıda Pepee, Zulu , Kıraç ve Şuşu'nun  (Ayşe Şule) kızları Elif Iraz.

Poyraz 4 saat boyunca oynadıktan sonra artık yorgun düşmüştü ama buna rağmen gitmek istemedi. Pepee'yi yaratan Düşyeri ekibini tebrik etmek lazım gerçekten çok fazla çocuğun sevdiği harika bir iş çıkarıyorlar. Hem eğitici hem güzel bölümleri var. Poyraz normalde TV izlememesine rağmen Pepee izlemesine izin veriyoruz :)
Fuarın sonunda artık iyice yorgun düşen kuzum dedeyle poz verdikten sonra fuardan ayrıldık. Çok kalabalık olması dışında ben fuarı beğendim, seneye gene gidebiliriz.


5 yorum:

 1. Yaratıcı demeyin lütfen, esinlenme bile değil onlarınki, neredeyse bire bir kopyalama. Pocoyo'yu izleyin, ne demek istediğimi anlayacaksınız. Ha, izlemiyor muyuz, izliyoruz, orası ayrı ama ekranlara çıkıp da şöyle düşündük, böyle yarattık demeleri de yüzsüzlükten başka bir şey değil.

  YanıtlaSil
 2. bence pepee çok güzel

  YanıtlaSil
 3. merhaba ben pelin bence pepee çok güzel bir çizgi filim 10 yaşındayım ama izliyorum

  YanıtlaSil
 4. spr 10 yasındaım isliom keloğlanda...

  YanıtlaSil
 5. Tui còn độc thân, tui còn độc thân, tui còn độc thân
  Anh ấy còn đăng kèm ảnh lãng tử đào hoa độc thân Leo nữa
  dịch vụ kế toán trọn gói tại củ chi
  dịch vụ kế toán trọn gói tại nhà bè
  dịch vụ kế toán trọn gói quận tây hồ
  Cung ko do Phượt S+ tổ chức
  Tuyển 2 xế và 1 ôm cuối tuần này đi Hòa Bình-Ba Khan-Bản Lác Mai

  YanıtlaSil