2 Aralık 2011 Cuma

Poyraz'ın İLK Dergisi : PEPEE


Poyraz'a bugüne kadar TV seyrettirmedik , tanıştığı ilk çizgi film kahramanı Pepee oldu onu da internetten ve günde 1 veya 2 bölüm olarak izletiyoruz. Pepee'yi çok sevdi onunla tanıştığından beri hergün seyretmek istiyor bizde günde 1 bölüm izlemesine izin veriyoruz. Bende genel olarak çizgi filmi beğendim gayet eğtici ve güzel bölümleri var. Hadi şarkı söyle deyince bizimki hemen iki ekmek aldım eve gidiyorum diye şarkı söylemeye başlıyor :) Pepee'nin dergiside varmış 3.sayısı çıkmıştı Kasım ayında bir akşam iş çıkışı aldım gittim eve giderkende bahçeden bir sürü yaprak topladım, bütün akşam Pepee aktivitileri yaptık :)


Derginin Kasım sayısında kartondan pepee bardağı yapmak için bir sayfa vardı. Bardağımızı vazo şeklinde yaptık ve içine bahçeden topladığımız yapraklardan bir aranjman yaptık. Gördüğünüz gibi eserimizle gurur duyuyoruz :)))

Derginin bir başka faaliyeti Sonbahar posteri yapmaktı. 2 sayfada çok güzel kesilecek şeyler vardı bunları kesip sonbahar posterimize yapıştırdık. Etrafınıda yapraklarla süsledik. Bütün akşam Poyraz'ın en çok hoşuna giden şey yaprakları kesmek oldu diyebilirim. Bütün yaprakları tek tek kesti zaten makasa karşı bir ilgisi var ver eline birşeyler kesip dursun.


Pepee'nin dergisini genel olarak beğendim, eşleştirme kartları çıktı onlarla oynadık, karton bardağı yaptık, sonbahar posteri yaptık. Diğer sayfaları okuduk özenle hazırlanmış belli ki. Aralık sayısı çıktı bile onu da aldım ama henüz göstermedim , hemen bitmesin yavaş yavaş çıkartacağım ortaya. Pepee'nin facebook sayfasında birçok kişi dergiyi bulamadığından bahsetmiş ben Carrefourdan alıyorum ve genelde oluyor orada. Artık Poyraz'ında bir dergisi var her ay alacağız.

4 yorum:

 1. Bizim kuzu da bayılıyor Pepee ye.Bende dün bir kırtasiyede pepeenin aktivite kitaplarını buldum.Hepsini yapamasakda bazılarını uyguladık çok güzel vakit geçirdik.Dersinide alalım bakalım bari ...
  Bu arada Poyraz kocaman olmuş,maşallah
  Sevgiler

  YanıtlaSil
 2. Blogunuzu severk okuyorum.DErgi demişken Tübitakın Meraklı Mİniğini de incelemenizi öneririm.Sevgiler...

  YanıtlaSil
 3. Teşekkürler Pınar evet onu tavsiye eden başkalarıda oldu alacağım yeni sayısını.

  YanıtlaSil
 4. ooking awesome! #Repost @ipshkg with @repostapp.
  @donnieyenofficial
  dịch vụ thành lập dn tại bắc giang
  dịch vụ thành lập dn tại hải dương
  dịch vụ thành lập dn tại bắc ninh
  Chân dung DÂN CHƠI THẾ KỶ 20!!!
  Bao nhiêu bác còn nhớ hình ảnh này?

  YanıtlaSil