14 Aralık 2011 Çarşamba

Tiyatro : TOM, DICK & HARRY


Geçen Cuma bir değişiklik yapıp iş çıkışı direk Poyraz'a koşmak yerine kendimizi Kadıköy sokaklarına atıp tiyatroya gittik. Bahariye'de el ele yürümek bizi genç ve çocuksuz günlerimize döndürdü. Poyraz evde teyzeleriyle oynarken biz Akla Kara Tiyatro'nun yeni oyununa gittik. Akla Kara Tiyatro'nun sahnesine ilk defa gittim. Bahariye caddesindeki Akyıldız Pasajının içindeki eski Broadway Sinemasını bilenler bilir burayı alıp elden geçirip tiyatroya dönüştürmüşler , küçük ama güzel bir sahne. Poyraz doğana kadar şehir tiyatroları, devlet tiyatroları ne varsa tüm oyunlara gitmeye çalışırdım ama artık vakit kısıtlı olduğundan seçici davranmak zorundayım. Eğer bir oyuna giderde beğenmezsem oğlumdan boşuna vakit çalmışım gibi suçluluk duyabiliyorum (Örnek Şehir Tiyatrolarında oynayan "Doğum Günü Partisi" bana göre tam bir fiyaskoydu). Özel tiyatrolarda komedi deyince biraz irkiliyorum çünkü bazı tiyatroların komedi anlayışı nedense hep belden aşağı esprilerden ibaret oluyor (bu şekilde daha çok seyirci çekeceklerini düşünüyorlar sanırım) bu oyun ise tam bir komedi hemde gerçek komedi.


Oyunda Tom karakterini oynayan oyuncuya bayıldım adam baştan sona oyunu götürdü ve harika bir performans sergiledi. Ece Uslu'da gayet başarılıydı ve tabii diğer oyuncularda. Oyunun konusu aşağıda, güzel bir komedi izlemek , 2 saat boyunca gülmek isteyenlere  tavsiye ederim.

Her Cuma 20:30, Cumartesi 15:00-20:30, Pazar 15:00
Akla Kara Tiyatro Bahariye Akyıldız Pasajı içinde


Vodvil Tiyatrosunun tartışmasız en büyük yazarının son oyunlarından biri Türkiye'de ilk defa sahneleniyor. Tom ve Linda'nın evliliklerindeki tek eksik şey bir çocuktur. Evlat edinme ajansından bir müdürün kontrole geleceği gün Tom'un ortanca kardeşi Dick eve kaçak göçmenleri saklar. En küçük kardeş Harry ise bahçeye kadavra parçaları gömüp evin değerini düşürerek daireyi ucuza satın almak peşindedir.

Haldun Dormen Süpervizörlüğünde sahneye konacak oyun sezonun en iddialı komedisi.

Yönetmen: Ali Gökmen Altuğ

Oyuncular: Ece Uslu, Savaş Özdural, Kerem Kobanbay, Hakan Altuntaş, Nur Subaşı, Nazan Diper, Mustafa Dinç, Beril Senvarol, Taylan Atlıhan

3 yorum:

 1. Merhaba Nihal Hanım
  Geçen sene yazdığınız Tom Dick ve Harry eleştirisini büyük bir keyifle okumuştuk. Bu seneki yeni oyunumuz Patron Kim ? de sizi ve eşinizi davetlimiz olarak aramızda görmekten mutluluk duyacağız. Gişemizi arayarak gün belirtmeniz yeterlidir.
  Sevgi ve saygılarımızla
  Tiyatro Ak'la Kara ailesi

  YanıtlaSil
 2. Merhaba çok teşekkür ederim, ne kadar güzel bir yorum çok hoşuma gitti, en kısa sürede yeni oyununuza geleceğiz :)

  YanıtlaSil
 3. Châu-Tà Xùa- Làng cổ ĐƯờng Lâm
  CHiều thứ 6, 6pm 11/3 đi, chiều chủ nhật về, kinh phí 650k cả xăng xe
  dịch vụ kế toán trọn gói quận ba đình
  dịch vụ kế toán trọn gói quận hoàn kiếm
  dịch vụ kế toán trọn gói quận bai bà trưng
  Chào mừng mùng 8 tháng 3
  Chị em phụ nữ đi ra đi vào

  YanıtlaSil