10 Ocak 2012 Salı

İlk Müzikal : BREMEN MIZIKACILARI

Poyraz'la geçen sene 3-4 defa tiyatroaya gittik, ilk denememizde 15 dk. izledi sonra yarım saat derken süre uzadı. Gerçi genede sağı solu belli olmuyor ,ben onun adına karar vermemeyi öğrendim. Severse izliyoruz , istemezse çıkıyoruz. İlk kez onu bir müzikale götürmeye karar verdim ve bunu bir sürü çocukla paylaşmak istedim. http://www.nurturia.com.tr/ den anne arkadaşlarımız 25 bebek , anne-baba olarak Pazar sabahı yağmurlu bir İstanbul sabahında düştük yollara. Süreyya Operası zaten çok sevdiğim bir yapı ve sahne ,buraya Poyrazla gelecek olmak daha da güzeldi. Ben biletleri toplu olarak aldığımdan oyundan önce birçok anneyle tanışma fırsatım oldu biletleri ve anneler için hazırladığım notu dağıttıktan sonra salona girdik.

En ön sıraya oturduk, itiraf ediyorum Poyrazı oyalamak için yanıma cips almıştım zira benimki öyle sabit oturmayı pek seven bir çocuk değil. Evde de oturup TV izlemek gibi bir huyu olmadığından oturması için birşeylerle oyalanması gerekiyor. Cipsini yerken oyunun ilk yarısını yaklaşık 45 dk. severek izledi. Bir ara oyuncular sahneden inip hemen önümüzden geçtiler hepsine "nereye gidiyorsun" diye sordu :))


Arada biraz koşturdular, ara olması bir yandan iyi ama öte yandan çocukların dikkatinin dağıldığını düşünüyorum. Zira bizimki 2.yarıda ilgisini kaybetmişti gene bir süre izledik ama oyunun bitimine son 10 dk. kala eve didelim diye tutturdu, etrafı rahatsız etmemek için çıktık bizde. Oyun bence başarılıydı gördüğüm kadarıyla tüm çocuklar da severek ve ilgiyle izledi.
Bir gün önceden ayarladığım cafeye gidip arkadaşlarını beklemeye başladık. Zaten kısa bir süre sonra hepsi geldiler. Cafede bizim için uzun bir masa hazırlamışlardı, çocuklar için çorba bizler için sıcak çay hazırdı. Bende çocukları masada tutabilmek için boya kalemleri ve boyama sayfaları getirmiştim. Soğuk bir İstanbul gününde sıcak çaylarımızı içip sohbet ettik, çocukların peşinden koştuk.


Ben hem çocukların tek tek hem anne-çocuk portreleri çektim ,bol bol siyah beyaz foto çekme fırsatım oldu bu esnada benim kuzuma babası baktı :)


Pazar sabahı erkenden kalkıp yağmur ve soğuğa rağmen çocuğunu oyuna getiren tüm anneler ayağınıza sağlık. Çocuklarımız için iyi birşey yaptığımıza inanıyorum çoğu ilk kez tiyatroya gelmiş olmasına rağmen severek ve ilgiyle izlediler, en çok da buna sevindim. Ayrıca ilk kez görüp tanıştığım herkesle tanıştığıma memnun oldum. Şubat ayında gene bir müzikale gideceğiz, gelmek isteyenleri bekleriz :)


Cafede otururken artık bizimkinin iyice uykusu gelince mecburen kalktık, Kadıköy sokaklarında biraz dolaştık, zaten arabaya biner binmez hemen uyudu bebeğim. :)


5 yorum:

 1. Ne güzel bir otganizasyon olmuş.
  Ada kız da ( 5 ( yaş çok beğenmişti o oyunu.

  Tiyatrosever anne Çiğdem

  YanıtlaSil
 2. Biz de o gün oradaydık ama organizasyondan habersizdik :)

  Sayende heveslenip bilet almıştım. Çok teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 3. sen ne güzel bir Annesin böyle...bunları gördüğüm zaman iyi ki diyorum böyle insanlara Tanrı çocuklarını emanet ediyor;hep böyle güzel kal...uzun uzun ömürler versin sana ve poyraz'ına yaradan..sevgiler

  YanıtlaSil
 4. Umarım bu yılda böyle organizasyonlar yaparsınız. Sevgiler

  YanıtlaSil
 5. 3 senedir blog yazıyorum ama şu yorumlara cevap yazmayı öğrenemedim gitti :) sevgili adsız çok teşekkürler güzel dileklerin için.
  ve diğer adsız :) yapıyoruz bu tür şeyler gene nurturia anneleri olarak.

  YanıtlaSil