2 Ocak 2012 Pazartesi

Yeni Yıla Nasıl Hazırlandık?


*** Yeni yıl benim için neşe demek, umut demek, zaten Aralık ayını çok severim bizim evde Aralık -Ocak bol partili geçer ablamların doğumgünleri, yılbaşı partileri derken bol bol eğleniriz bu aylarda. Bu sene Poyraz'da daha aklı başında olduğundan onunla çok güzel yılbaşı aktiviteleri yaparak hazırlandık yeni yıla. Daha Aralık ayının başında Eminönüne gidip kocaman bir ağaç ve bir sürü süs alıp ilk iş olarak ağacımızı kurduk ve birlikte süsledik.


*** Evde yapacağımız yılbaşı partileri için bol bol yılbaşı alışverişi yaptık. Poyraz Noel Babayla tanıştı, süsleri sevdi, bol bol maymunluk yaptı.


*** Konsepti bile anladı oğlum, direk Noel Babanın çuvalını çalmaya çalışıyor :)) ***


*** Birlikte değişik yılbaşı temalı aktiviteler yaptık. Yılbaşı duyusal havuzu yaptık, kozalak boyadık, yılbaşı kartı yapıp süsledik.


*** Poyraz'ın Pepee dergisinin Aralık sayısından 3 tane yılbaşı kartı çıktı onları teyzelerine, dayısına, ananesine hazırlayıp yılbaşı gecesi götürdük.


*** Poyraz ve arkadaşları için evimizde 10 bebekli yılbaşı partisi yaptık. ***


*** Yılbaşı gezmeleri yaptık, meydanlar ışıklarla süslenmiş soğuğa rağmen dışarıda gezdik , yılbaşı ışıklarını seyrettik.


*** Ben yılbaşı yemeklerini yaparken Poyraz teyzesiyle Yılbaşı Kurabiyesi yaptı. Dr.Oetker yılbaşı kurabiyesini birlikte yaptılar, zencefilli ve tadı da harika oldu. Yeni yılın ilk kahvaltısında afiyetle yedik.


*** Yılbaşı akşamı ağacın altına Poyraz için hediyeler koyduk. En çok orgunu sevdi, mikrofonu takıp şarkılar söyledi :)

*** Ailecek yılbaşı yemeği yedik...

*** Yemekten sonra ananeye gittik. Yeni yıla pasta keserek, Poyrazın orgundan çaldığı müziklere şarkılarla eşlik ederek, balkondan havai fişekleri izleyerek girdik.


*** En kötü günümüz böyle olsun, 2012 geçen seneden çoook daha güzel olsun. Herkesin gönlünden geçen neyse gerçekleşsin inşallah :))

3 yorum:

  1. off süper eğlenmişsiniz.. birde bana sor ne yaptın diye.. bütün gün diloşun ertesi gün olacak partisi için pasta, börek.. ay kıskanmadım dersem yalan olur.. şaka şaka.. hep böyle mutlu olun inşallah..

    YanıtlaSil
  2. nice güzel yılbaşlarınız olsun:)

    YanıtlaSil
  3. Çok teşekkürler Sevgi ve Seroş :))

    YanıtlaSil