3 Ocak 2012 Salı

Yeni Yılın İlk Günü...

Yılbaşı gecesi Poyrazı zorla 1de uyuttuk, planım onu uyutup sonra dışarı çıkmaktı ama tabii ki onunla birlikte bizde uyuyakalmışız :)) Gece ne kadar geç yatarsa yatsın sabah en geç 9da kalkan oğlum 1 Ocak'ta da bu geleneği bozmadı, erkenden kalkıp kahvaltımıızı ettik. Kahvaltıdan sonra Poyraz'la kozalak boyadık. İlk defa guaj boya aldım, boyayı palete boşaltıp birlikte kozalakları boyadık.

Daha sonra hafta içi başladığımız ama bitiremediğimiz soy ağacımızı tamamladık. Ortaya güzel birşey çıktı :)

Poyraz'ı hafta sonu evdeysek öğlen uykusuna yatırmak oldukça zor dışarıda olsak arabasında veya arabada uyuyor ama evde oyun oynamak uğruna uyumak istemiyor. Bende apartmanda kapının önündeki arabasına koydum koridorda sallaya sallaya uyutup sonra yatağına aldım :) Kuzu uyanınca hemen giyinip hazırlandık ve dışarı çıktık. Saat 6da sinemaya gittik çizgi film "Sevimli Dinazor Tatilde" arkadaşları Melis ve Defne de geldi. Kızlar uslu uslu filmi izlerken bizimki 5.dk.da çıkalım burdan demeye başladı. Hemen dışarı çıkıp açık bir büfe buldum bir paket cips alıp geldim, cipsi yemek uğruna 40 dk.kadar filmi izledi.


Film çıkışı çocuklu ailelerin vazgeçilmezi olan Retto Cafeye gittik. Babalar çocukları oyun yerine soktu ama çok kısa sürede sıkılıp çıktı bunlar neyse bizde dışarıda oyaladık cüceleri. Küçük yaşta kumarada başladı bunlar gördüğünüz gibi :))


Resme dikkat, ikizlerin yanı sıra birde annesini devamlı emen Deniz bey var resimde :))

9 gibi cafeden çıkıp eve geldik, Poyraz devamlı düğmelerine bastığı için bozulan ve her tarafa su akıtmış olan bulaşık makinesinden bulaşıkları çıkarıp yıkadım. Sonra çay demledim ve Çarşamba akşamı Almanyaya dönecek olan sevgili kuzenimi davet ettim. Ablamlarla birlikte geldiler, ilk kez denediğim tiramusudan yeyip çay içtik. Gece 12ye kadar oturduk, Poyraz'da bize eşlik etti. yeni yılın ilk günü güzel geçti, her günüde böyle geçer umarım.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder