22 Şubat 2012 Çarşamba

14 bebekle Cafe Metto'da Kahvaltı ...


Geçen Cumartesi sabahı 14 bebek, anneleri, kiminin babaları, anane, teyze, kuzenler cümbür cemaat kahvaltıdaydık. Sanırım bu cafe açıldığından beri bu kadar çocuğu bir arada görmemiştir. Kahvaltıyı bir fırsat sitesinden hep birlikte satın almıştık ve rezervasyonu tüm arkadaşlar adına ben yaptırdım ama tabii ki rezervasyon sırasında bu kadar çocukla geleceğimizi söylemedim :)) allahtan yavaş yavaş tek tek geldik de anlamadılar , mekana vardığımızda bizim için uzun bir masa hazırlanmıştı. Herkes yavaş yavaş gelmeye başlayınca kahvaltımızda hazırlandı. Bu sırada çocuklar oyun odasında oynadılar.

Bende bebeğiyle çok gezen bir anneyim ama benden beterleri varmış :) En minik bebeğimiz Emir'di , annesi Deniz Emir'i şimdiden gezmelere alıştırmış. Tuba ve 6 aylık minik oğlu Doruk, Feyza ve gene 4 aylık Harun Emre. Allahım hepside çook tatlıydı. Çoğunlukla arabalarında uyudular, bebeklerin o ayları ne tatlı oluyormuş bir kez daha hatırladım.

Kahvaltıdan sonra minik bebekler artık çok yorulmuş olduğundan toplu bir hatıra fotoğrafı çektirdik ve minik bebekler evlerinin yolunu tuttu. Biz büyük canavarlarla kaldık baş başa.

Kahvaltı masası toplanınca bizim minik cücelere aktivite masası yaptık. Masa başında boyama, yapboz vs. oynadılar. Henüz kendi kendilerine oynayacak kadar büyük değiller, devamlı bizim yönlendirmemizi bekliyorlar ama olsun. Allahtan ben ablamla gitmiştimde bizimki teyzesiyle oynarken ben rahat rahat türk kahvesi içebildim.

 Çocuklar başlarında durup onlarla ilgilenince uzun süre oyalanabiliyor, yok onlar kendi kendilerine takılsın biz muhabbet edelim dersen arıza çıkartabiliyorlar. Bizde biraz oynattık, biraz muhabbet ettik.

Bizimkilerin öğlen uykusu vakti gelince mekanı terkettik, adamlar çok sevinmiştir herhalde gittiğimize :)) bir başka kahvaltıda görüşmek üzere ama bu sefer ben organize etmiyorum sizden bekliyorum sevgili anneler haberiniz olsun :))


4 yorum:

 1. Bende katılmak istiyorum :) Hakikaten organizasyonlarınızı nasıl yapıyorsunuz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. www.nurturia.com.tr ye hala üye değilsen derhal üye ol, orada Kıpır Anneler diye bir grubumuz var oraya yazıyorum ben isteyen herkes geliyor :) senide bekliyoruz...

   Sil
  2. Takipteyiz :) aslında üyeyim ama grupları bulamadım :)

   Sil
 2. Sen beni ekle nihal58, benden duyarsın herşeyi zaten :)
  senin nickin ne? grubun linki
  http://www.nurturia.com.tr/groups/e199029a-711d-49ae-828d-9ce600a550b8/1/kipir-anneler-ve-cocuklarinin-etkinlik-rehberi-grubu

  YanıtlaSil