20 Şubat 2012 Pazartesi

Gamze için Okan'daydık...

Gamze Akbaş'ı gerek sosyal medya gerek ulusal basında çıkan haberler nedeniyle artık çoğunuzun tandığını varsayıyorum. Son 10 gündür Türkiye'deki hemen hemen tüm ulusal kanallar, gazeteler ve internet sitelerinde haberi çıktı. Gamze 28 yaşında gencecik bir anne, 3 yaşındaki Atakan'ın annesi ve lösemi hastası. 2009 yılında ilk kez bu hastalığa yakalanıyor ve oğlunun sevgisi ile hastalığı yeniyor. Gamze bizim anne-babaların facebooku diye nitelendirdiğimiz anne-bebek forumu http://www.nurturia.com.tr/ den arkadaşımız ve forumda hastalığının gidişatını yakından takip ediyorduk. İlk hastalığını yendikten sonra devamlı kontrollere gidiyordu ve kan değerlerine bakılıyordu. 2 hafta önce kan değerlerindeki düşüşle birlikte hastalığının tekrarladığını hepimize aşağıdaki yazısıyla duyurdu.
Duygularını o kadar içten , öylesine güzel ve yalın anlatmıştı ki sadece biz anneler değil tüm Türkiye Gamze'yi bu yazısı ile tanıdı. Herkes onun için üzüldü, Atakan için gözyaşı döktü. Gamze'ye acil olarak İzmir Dokuz Eylül Üniv.hastanesinde oda bulundu , yatışı gerçekleşti. Hastaneye yatacağı günden bir gece önce Atakan'a kursa gidiyorum yavrum deyip ayrıldı bebeğinden. O günden beri sosyal medyada elimizden geldiğince Gamze'nin sesini ve haykırışını duyurmaya çalıştık ve başarılı da olduğumuzu düşünüyorum. Gamze kemoterapiye başladı ve inşallah ilaçlara olumlu cevap verecek sonrasında bu hastalıktan kurtulması için gereken şey İLİK Nakli.

Türkiye'de 2 adet ilik bankası var Çapa Tıp Fakültesinde ve Ankara Üniversitesi İbni Sina hastenesinde. Sosyal medyada başlattığımız kampanyada "Kan ver, Hayat Ver" diyoruz, "Kanım Canın Olsun" diyoruz. Sadece 1 tüp kan verip ilik bağışcısı olarak bir insanın hayatını kurtarabilirsiniz diyoruz. Maalesef ülkemizde bağışcı sayısı çok az bunu artırmanın yollarını arıyoruz. Sağolsun pek çok kişi basında Gamze'nin sesini duyup kan verdi, bağışcı oldu, bu yazıyı okuyan kişi eğer sen hala olmadıysan lütfen yarın gidip 1 tüp kan ver. Bir insanın hayatını kurtarabilme ihtimali bile insanı çok mutlu ediyor inan bana.

Sosyal medyada çağrımızı duyan ilk ünlü Okan Bayülgen oldu ve olayın başından beri çok güzel bir kampnya yürüttü ekibiyle. Kalkıp İzmire gidip Gamze'yi ziyaret etti. Doktoruyla program yaptı ve insanları İlik bağışcısı olmak konusunda bilgilendirdi. İlk günden beri programda nurturia annelerinin ortak çabasıyla Gamze için kurdukları blogunu tanıttı http://gamzeakbas.blogspot.com/ buraya en güncel bilgiler yazılıyor. Biz de Cuma gecesi hem Okan Bey'e teşekkür etmek hemde Gamze'ye moral olsun diye Disko Kralına gittik. TV8 stüdyosundaki programda pankartlarımızı açtık ve arkadaşlarımız hepimizi temsilen konuştu, Gamze canlı yayına bağlandı hepimiz hem çok sevindik, hem biraz ağladık.
Gamze'nin şu anda en büyük sıkıntılarından biri Atakan'ı görememek. İnşallah vücudu ilaçlara güzel cevap verirde belki doktoru minik bir görüşmeye izin verir. Gamze'nin her zaman arkasındayız ve inşallah o ilik bulunana kadar da kampanyayı devam ettireceğiz. Hepimiz şimdiden Gamze için ilik bağışcısı olduk, etrafımızdakileri bilgilendirdik, insanları kan vermeye ikna ettik ve etmeye devam ediyoruz. İnşallah tüm bu çabalarımız sonucunda sadece Gamze değil ilik bekleyen tüm lösemi hastalarının derdine derman olmuş oluruz. Duyarlı olan herkesten tekrar 1 tüp kan vermelerini rica ediyoruz...
Eğer İstanbul,Ankara, İzmir'de değilseniz http://www.kokhucrebagisla.com/ sitesinden form doldurup, kan aldırıp onu kargoyla bile ulaştırabilirsiniz..

Gamze'ciğim iyileştiğinde bu sefer hep birlikte Okan'ın diskosuna gideceğiz :))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder