2 Şubat 2012 Perşembe

İyi ki yağdın kar :)


İstanbula yaklaşık 1 haftadır kar yağıyor, son yılların en soğuk kışını geçiriyoruz sıcaklık -9a kadar düştü, İstanbula zaten azıcık kar yağsa trafik felç olur, belediyeler düzgün çalışmaz , insanlar evine işine ulaşamaz yollarda perişan olurdu fakat bu sene bunların hiçbirini şahsen ben yaşamadım. Avrupa yakasında daha büyük ulaşım sorunları olmuş sanırım ama ben aksine işe çok rahat gidip geliyorum çünkü trafik yok, insanlar arabasıyla çıkmadığı için belediye otobüsüyle normalde 45 dk.dan uzun süren yolu 25 dk.da geliyorum. İşyerim biraz dağbaşında sayılmasına rağmen yollar kapanmadı ve rahatlıkla işe gelebiliyoruz. Ayrıca kar yağıyor diye hafta başından beri hergün 17.30da çıkıyoruz ve ben 18.00 civarı evde oluyorum. İlk gün eve bu kadar erken gidince ne yapacağımı şaşırdım çocuk bile şaşırdı :) hemen mutfağa girip pasta yaptık beraber.


Trafik yok, işten erken çıkıyoruz, kuzuyla bol bol oynamak için daha çok vaktimiz oluyor, bol bol kartopu oynadık daha ne isterim. Bana göre hergün yağsın bu kar, sevdim ben bu kar olayını :)


Bu kar olayının bize tek kötü etkisi oldu o da bakıcımız hastalandı ve 2 gün işe gelemedi. İlk gün Poyraz evde babasıyla kaldı , umduğumdan iyi idare ettiler, camın karşısında koltukta kar seyrederek uyumuşlar hainler ben burda çalışırken , dün ise mecburen ananeye gitti kuzucuk. Akşama kadar bol bol yaramazlık yapmış ,dün akşam gittim şikayetleri dinledim :) Bugün şükür ki bakıcımız işe geldi. Geçen haftada kar yağmıştı, cumartesi günü bol bol kartopu oynadı Poyraz teyzeleriyle. Onlar bahçede oynarken ben 8.kattan fotolarını çektim.

Akşamları evde ışıkları kapatıp mumları yakıp camdan dışarıda yağan karı seyretmece oynuyoruz Poyrazla, acayip hoşuna gidiyor. Camdan dışarıyı seyretmeyi zaten severdi artık iyice sever oldu. Kestane yapıyoruz, salep içiyoruz, tam kış tatili modundayız kuzumla. Kısaca ben bu kar olayını sevdim, zaten mevsim normalide budur bence kış geldimi kar yağar. Akşamları hava kararmış oluyor o yüzden henüz bir kardan adam yapamadık ama cumartesi kar kalkmamış olursa ilk işimiz parka gidip kocaman bir kardan adam yapmak olacak...

2 yorum:

 1. Iyiki yağdı kar. Çok sevindim, sizinle birlikte eğlendim. Ne güzel yazmışssın eline sağlık.

  keşke çalışanlar her akşam 17 de evde olsalar.
  neler yapılmaz ki. Hele Yaz mevsiminde.

  Hayalci anne Çiğdem

  YanıtlaSil
 2. Hayallerine katılıyorum Çiğdemcim :) keşke daha erken evde olsak ve çocuklarımızla daha fazla vakit geçirebilsek. Kar bugün gene yağdı gene oynarız artık :)

  YanıtlaSil