24 Şubat 2012 Cuma

Minik ellere uygun Puzzle

Oyuncak fuarında keşfettiğim en güzel marka Kırkpabuç oldu. Bizimkilerin yaş grubuna uygun harika oyuncakları var, en çok da puzzlelarını sevdim. Parçaları boyut olarak çok büyük ve ahşap. Bizimki normalde evdeki yapbozlarını yapıyor ama henüz puzzle olayına girmemiştik, bir iki kere denemiştik ama çok da başarılı olmamıştı. Bunları bulunca hemen çalışmalara başladık.

Tabii ki henüz tamamını kendi başına bitiremiyor ama en azından parça bütün ilişkisini kurmaya başladı. Puzzle 20 parça ve yarısını (özellikle kenarları) kendi kendine yapabiliyor, devamında da ben yardım ediyorum. Bu markayı daha önce hiçbir yerde görmemiştim fakat ürünleri çok hoş. Ahşap eşleştirme kartları vs. de var, o gün sadece bir kutu aldığıma pişman oldum sonradan internetten araştırdım ama online satan bir yer bulamadım, bulursam diğer modellerini de alacağım.

5 yorum:

 1. küçük adam ya:)faaliyet yaparken ki ciddiyetine bayılıyorum Poyraz'ın.Büyük parçalı ahşap puzzle hiç görmemiştim en azından dolaştığım yerlerde.Bulsak iyi olurmuş.Benzer puzzle lar mothercare de var ama.8-16 lira arası değişiyor fiyatı.Yaklaşık 20-25 cm kadar her bir parça tabi materyal ahşap değil,mat denilen sert köpükler varya onlardan.Zekids'de de çok güzelleri var ancak pahalı:(

  YanıtlaSil
 2. Her insanın kafası farklı farklı işliyor işte. Benim danam yardımla yapıyor 20 parçalı yapbozları ama kenar ve köşe kavramalarını hala algılayamadı. Resilerin yerlerini ezberleyerek yapıyor. Kadın erkek beyni farkı dedikleri bu mu acaba? Hani adres tarif ederken erkekler genelde "50 mt ileride" derler (ki çoğunlukla yanlış bir ölçümdür), kadınlar ise "Mavi binanın yhemen yanında" derler.

  YanıtlaSil
 3. Çok güzel, online satan yer bulursan bizede haber verirsen sevinirim.

  YanıtlaSil
 4. merhaba,
  Kırkpabuç web sitesinde satılıyor bu yapbozlar.
  http://www.kirkpabuc.com.tr/

  YanıtlaSil
 5. Ben de burda buldum hemencecik alıyorum,çok kıskandım da biraz :)

  http://www.oyuncakdenizi.com/looney-tunes-24-parca-eva-dev-puzzle.html

  YanıtlaSil