15 Mart 2012 Perşembe

Aile boyu etkinlik :)


Poyrazla çok değişik yerlere ve değişik etkinliklere katılıyoruz. İstanbul bu konuda çok geniş bir yelpazeye sahip birçok sanat merkezinde Aile Boyu sanat, ailece aktivite vs. gibi programlar var ve acayipde ücretleri var. Buyrun bizim eve gelin bizde hemen hemen her akşam ailece bir faaliyet söz konusu zira bizim çocuk evde olduğumuz zamanlarda ikimizide yanında istiyor. Aslında bunu şımarıklığından yapıyor ama zaten birkaç saat birlikte olabildiğimizden bizde buna müsaade ediyoruz.


Her akşam yemeğinden sonra Poyrazla ya oyun oynarız yada masa başı aktivitesi yaparız. Bunlarıda ben önceden hazırlıyorum , bir yerlerden bulup print edip akşam yemeğinden sonra çıkarıyorum ortaya. Bu sene kar kış bitmek bilmediğinden bizde kardan adam çalışması yaptık.

Beyaz kartonu akordion şeklinde katladık, üzerine babası kardan adamları çizdi ve kenarlarını kesti. Biz Poyrazla hazır şablondan şapka ve atkıları kestik. Ve ortaya kardan adam çalışması çıktı


Daha sonra kardan adamlara göz, burun, düğme vs. yapıp onları iyice süsledik. Bu yapıştırma kısmı iyi hoşda bizimki uhuyu priti falan oraya her yere sürüyor iki saat temizleme faslı oluyor oyun bitince. Son olarak da pamukları yapıştırdık kardan adamlarımızın üzerine.

Poyraz bu kardan adamları çok sevdi, gerçi o yapma sürecini seviyor, iş bitince bu seferde pamukları çıkarma, gözleri sökmeye çalışma aktivitilerine girişiyor :)) eserlerimizi kısa bir süre görebiliyoruz yani sonunda gene bozuyor çünkü kuzucuk. (bu arada evimizin topluluğuna dikkatinizi çekmek isterim :))
Sizde kardan adam yapmak isterseniz aşağıdaki linkten dosyayı indirebilirsiniz.
http://www.biruya.com/aktiviteler/499-el-becerisi-ve-renk-ayrm-calmas.html

2 yorum:

  1. harika bende deniycem Tarkan'la gerçi bu 2. kardan adamlı aktivitemiz olacak ama olsun birde yılbaşında kart yapmıştık gerçi dediğin gibi sonradan pamuklarını çıkartmaa başlıyor ama olsun.

    YanıtlaSil
  2. çok güzel bir fikir,süper olmuş :)) Rüya'yı oturtamıyorum ki ben aktivite yapalım,hemen bitsin istiyor çabuk sıkılıyor benim kızım :)) bunu mutlaka deniycez :))

    YanıtlaSil