14 Mart 2012 Çarşamba

Davulumdan Masallar & Pupa Sanat...


Davulumdan Masallar ve yaratıcısı Serkan Kırmızı'yı daha önce çok duymuştum fakat bu güzel etkinliğe daha önce katılmamıştık. Serkan Pupa Sanat'ta her pazar çok güzel masallar yazıyor çocuklarla birlikte. Etkinlik pazar günü olduğundan biz anne/babalarda katıldık ve çocuklarla birlikte masalların içine dahil olduk.

Serkan önce kendisi müzik aletlerini çalarak masalı anlatmaya başladı, daha önceden çalışmaya katılmış olan ve hatta ilk kez gelenlerin çoğuda Serkan'ı güzel güzel dinlerken benim oğlum müzik aletini (adını da bilmiyorum bu tahta aletin fakat bayıldım çok güzel birşey) çalacağım diye tutturdu, uzun bir süre ona kendi sırası gelince çalabileceğini anlatmaya çalıştım ama pek başarılı olduğum söylenemez.

Tüm anne / babalarda çalışmaya katıldılar ve gayet keyifli bir Pazar sabahı geçirmiş olduk. Çok değişik ve güzel bir çalışma. Fotoğraflara bakıp aldanmayın müzik dersi değil kesinlikle, Serkan'ın kendi yarattığı bir atölye ve bizimkilerin yaş grubu için çok hoş gerçekten. Birlikte birşeyler yapmayı öğrenmeleri adına güzel bir deneyim.

Pupa Sanat'a ilk defa geldik çok hoş bir ortam, herkes ayakkabılarını kapının önünde çıkarıyor bir nevi ev gibi. Köşede çocuklar için çok güzel bir oyun alanı yaratmış Aslı Hanım ki benim oğlum çalışmadan çok o alanda oynamayı tercih etti.

Biraz çalışmaya katıldık, biraz oyun yerinde oynadık, bir süre burdan gidelim diye tutturup kapıda dikildi, bir ara baktım mutfak kısmına geçmiş orada bir bisiklet bulmuş onu çıkarmaya çalışıyor. Kısaca etrafta dört döndü Poyraz tam olarak çalışmaya konsantre oldu diyemem ama bunun için zaten süre gerekiyor , ortama alışması lazım vs. en azından 3-4 kez daha gelmemiz lazım bizimkinin ortama adapte olması için. Son anlarda genede aletlerin cazibesine kapılıp biraz daha katılımcı oldu.

Çalışma 1,5 saate yakın sürdü ve çocukların çoğu çok zevk aldı hatta anne/babalarda memnundu halinden gözlemlediğim kadarıyla. Ben kah Poyrazın peşinden koştum kah fotoğraf çektim :) Ders bitince Serkan'a hepimiz teşekkür edip , hatıra fotoğrafı çektirdik, tekrar görüşmek üzere Serkan ve Pupa Sanat...

6 yorum:

 1. Ben ne yaptım uyuya kaldım.Off ya nasıl kaçırdımmm

  YanıtlaSil
 2. Üzülme canım gene gideriz her Pazar var :)

  YanıtlaSil
 3. merhaba, süper bir etkinlik gercekten. oğlum 21 aylık katılabiliyormuyum bende ? burası neresi?

  YanıtlaSil
 4. Ben de bu etkinliğe bayıldım. Anne ve babaların da katılarak çocuklarıyal birlikte zaman geçirebilmesinin yanı sıra bir şeyler de öğrenerek keyif alması, üstelik bunun da Pazar günü olması harika..
  Kaç aylıktan itibaren...

  YanıtlaSil
 5. hııh, şimdi Pupa Sanat'ın web sitesinde buldum.
  12-26 aylık bebekler için anne-bebek oyun grupları varmış.
  Ama, teee Ataşehir'de :( Biz teee Bahçeşehir'de yaşıyoruz..

  YanıtlaSil
 6. Arkadaşlar Merhaba;
  Evet çocuklarla hareket etmek zor o nedenle Pupa Sanat ve Davulumdan Masallar Bahar programı yakında şehirde gezecek.Sevgiyle kalın.Örtün çocukların üstüne Baharı...

  YanıtlaSil