7 Mart 2012 Çarşamba

Doğumgünleri...


Geçen haftasonu iki güzel minik insanın doğumgünlerine gittik. Tesadüf ikiside 3 yaşına giren biri kız biri erkek iki minik insan. Cumartesi günü sevgili arkadaşım Güler'in kızı Melis'in partisindeydik. Klasik olacak ama Melis'in doğduğu günü gerçekten dün gibi hatırlıyorum büyüdüde 3 yaşında kocaman bir kız oldu bile. Doğumgününe giderken Poyraz arabada uyumuştu ve uyanır uyanmaz eve girince bastı yaygarayı abartmıyorum nerdeyse 2 saate yakın ben burda durmıycam, burdan gidelim diye ağladı. Normalde devamlı kalabalık ortamlarda olan bir çocuk olmasına rağmen kalabalığı sevmemeye başladı son zamanlarda. 2 yaş sendromu bir geldi pir geldi yani neyse o ağladı diye gitmedik tabii ki ama çevreye verdiğimiz rahatsızlıktan ötürü birde burdan özür dileyeyim :) Çok kısa bir süre odada diğer çocuklarla oynadı onun dışındaki tüm zamanlarda bacağıma yapışıp ağladı.

2004 yılında tanıştığımızda henüz evli bile değildik aradan geçen yıllarda evlendik de birde anne olduk. İlk bebek Güler'den geldi sonra 1er yıl arayla bizimkiler. En büyük bebek 3 yaşına geldi bile zaman nasılda geçiyor. İyi ki doğmuşsun Melis, annesini anne yapan bebek, nice mutlu yıllar. Nice doğumgünlerini birlikte kutlarız inşallah kızlar.

Ertesi gün Pepee hayranı Yağmur'un doğumgününe gittik. O da 3 yaşına girdi. Yağmur'un annesi ve biz aynı apartmanda doğduk büyüdük bir zamanlar bizler çocukluk arkadaşıydık şimdi çocuklarımız birlikte oynuyor, çok güzel bir duygu. Yağmur'un doğumgünü için bütün ev Pepee konseptiyle süslenmişti, pastası herşeyi Pepeeliydi. Poyrazı da konsepte uygun giydirip gittik doğumgününe.


Poyraz bir gece öncede bu evde olduğundan allahtan içeri girmiycem diye ağlamadı hatta orada hiç uyuzluk yapmayarak beni şaşırttı. Çocuklarla bol bol oynadı, kendi getirdiği hediyeleri açtı :) oldukça eğlendi diyebilirim. Bir ara bütün çocukları oynatmayı bile başardık.

Çocuklar bir ara kendi kendilerine bile oynadılar. Yağmur'un abisi Deniz Emre ve kuzeni İlker daha küçüklere pek yüz vermedi, büyükler ayrı küçükler ayrı kudurdu. Bir ara çocukların hepsini evin erkeklerine satıp masa muhabbeti bile yaptık. İşte bir çocuk doğumgününü kadınlar gününe çevirimişizin belgesi :)


Doğumgünün kutlu olsun Yağmurcuğum, upuzunnn, güzel ve sağlıklı bir ömrün olsun.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder