23 Mart 2012 Cuma

Pazar Keyfi...


Bir pazar sabahı anne baba Poyraz tarafından gene sabahın köründe kaldırılır :) anne biraz daha uyuyabilmek için ne kadar pazarlık etsede fayda etmez, Poyraz inatçı ve dediği dediktir birde üstüne acıktımmmm ben diye duygu sömürüsü yapar. Henüz 2,5 yaşında olan cüce bir türk annesini nereden vuracağını çoktan öğrenmiştir acıktım deyince akan suların durduğunu bilir, bunu gece uyumamak ve sabahın köründe kalkmak için çok güzel kullanır. "Acıktım" sihirli kelimesini duyan anne yelkenleri suya indirir, yataktan kalkar. Fakat tembel annenin canı kahvaltı hazırlamak istemez :)


Hemen giyinilip mahalledeki kafeye gidilir, sabah çok erken olduğundan cafe henüz çok dolu değildir Poyraz kah etrafta koşturur, kah arabalarıyla oynar, kah gelir iki lokma yer. Anne- baba rahat rahat kahvaltı eder , sırayla Poyrazın peşinden koşar.


Allahtan oyuncaklar varda o birşeylerle oynarken ben bir yandan yemek yediriyorum yoksa çocuk sabit oturamıyor. Bakıcısı çok rahat yemek yedirdiğini söylüyor ama çocuğun nazı bize birşeyler yedirmek için bin tane takla atmak gerekiyor. Bu nedenle genelde yanımızda oyuncak çantasıyla geziyoruz ve birimiz onu meşgul ederken öteki diğer yandan birşeyler yediriyor. Biz bir tane veletle başetmek için ne stratejiler geliştiriyoruz ikiz bakanlara allah kolaylık versin :)

6 yorum:

 1. Nihalcim ikiz hatta birde 2,5 yaşındaki kızımıda ekle 3 bebek bakıyorum.. Ama bence kızlar daha kolay bakılıyorda erkek bebeğim büyüdükçe hareketleniyor napıcam bilmiyorum :)) derlerdide inanmazdım 10 kız 1 erkeğe bedel diye yaramazlık anlamında doğru galiba

  YanıtlaSil
 2. Poyraz Nakliyat İnşaat Hafriyat A.Ş. her türlü iş makinaları, kamyonları, tırları, vinçleri ile daima hizmetinizde... :))

  YanıtlaSil
 3. @Ayşe bizde kız olmadığından kıyaslama yapamıyorum ama erkek hakikaten yaramaz onu biliyorum :)
  @Bu Adsız kim acaba merak ettim :)
  @Teşekkürler Deniz..

  YanıtlaSil
 4. Oo sefanız olsun! Nasıl da güzelmiş hava. Bahar geldiği icin cook mutluyum! Buarada oğlum Efe de aynı tatktiği güzel kullanıyor; açııım!:)

  YanıtlaSil
 5. bu yaşlarda sanırım hep aynı taktiği uyguluyorlar:))

  bu arada bloğunuz ve paylaşımlarınız çok güzel.montessori eğitimlerini sizin bloğunuz sayesinde keşfettim diyebilirim.takipçinizim.sevgiler.

  YanıtlaSil