19 Nisan 2012 Perşembe

23.Nisan.2012 Etkinlikleri

Geçen sene 23 Nisanı baya şenlikli kutlamıştık. Hem Özgürlük parkındaki hem Validebağ korusundaki çocuk şenliklerine gitmiştik Poyraz'la. Hava çok rüzgarlı olmasına rağmen çok eğlenmişti Poyraz. Bu senede haberi olmayanlar için bizim katılacağımı etkinlikleri paylaşayım dedim. Kadıköy'de yaşamaktan her zaman memnun olmamı sağlayan belediyemiz bu yılda gene çocuk şenliklerini Özgürlük Parkında yapıyor. Gerçi çok kalablık oluyor onu kabul ediyorum ama yapacak birşey yok bu şehiri böyle kabul etmek durumundayız. Bu seneki şenliklerin benim için bir artısı da Pinhani Konseri - ki çok severim. Kısaca pazar günü biz önce Caddede sonra Özgürlük parkındayız, gelmek isteyenleri bekleriz :))  Etkinlik listesi aşağıda ayrıca belediyenin websitesindende görebilirsiniz.
Etlinklik listesi için tık tık : http://www.kadikoy.bel.tr/Etkinlikler.aspx?id=894


ÜLKER SİNEMA ŞENLİĞİ 21.NİSAN.CUMARTESİ -- SEVİMLİ KAHRAMANLAR...
Gene her yıl Ülker'in çocuklara hediye ettiği sinema şenliği var. Daha önce gitmemiştik ama bu sene Sevimli Kahramanlar filmine gideceğiz. Türkiyenin her ilinde birçok sinemada 21.Nisan Cumartesi oynayacak film ve ücretsiz. Yapmanız gereken sitedeki sinema salonlarına bakıp size en yakın sinemaya miniğinizle birlikte gitmek. Seans saatlerini gideceğiniz sinema salonundan öğrenebilirsiniz.

VALİDEBAĞ KORUSUNDA ÇOCUK ŞENLİĞİ 27-29 NİSAN ARASI...
Bizim katılacağımız 3.etkinlik ise Üsküdar Belediyesinin düzenlediği çocuk şenliği olacak. Validebağ Korusunda yapılıyor geçen yıl gitmiştik ve çok da eğlenmiştik. Bu yıl 23 nisan haftasonu değil bir sonraki hafta yani 27-29 Nisan arası düzenlemişler ki bence çok iyi fikir zira genelde bütün 23 Nisanlarda yağmur yağar.

Validebağ Korusu şölen alanına dönüşecekValidebağ Korusu’ndaki etkinliklerde yumurta taşımadan birdirbire, çelik çomaktan seksek oyununa, kör ebeden beştaş’a kadar 15 çocuk oyunu etkinliklere katılan çocuklara tanıtılacak ve oynamaları sağlanacak. Ulusal ve uluslararası anlayışın temel prensiplerinden olan bir milletin kendi kültür değerlerini tanıma, yaşama, yaşatma, yeni nesillere aktarma hakkı ve sorumluluğu bilinciyle unutulmaya yüz tutan geleneksel çocuk oyunlarımızı tanıtma etkinliği kapsamında çıkarılacak olan “Pabucu Yarım, Gel Beraber Oynayalım” isimli çocuk oyun kitabı da etkinliklerde çocuklarımıza hediye edilecek. Validebağ etkinlikleri kapsamında ayrıca çocuklara 1.000 adet uçurtma ve topaç da dağıtılacak. Dağıtılacak olan uçurtma ve topaçlarla Validebağ Korusu tam bir şölen alanına dönüşecek.
Şölen alanında şişme oyun grupları, sahne etkinlikleri, okul gösteri grupları, müzikli palyaço Show, Maskot rock ve bando grupları, çocuk mehter takımı, sihirbaz, jonglör, pandomim, kukla gösterileri, Karagöz-Hacivat, balon Show ve oyun atölyeleri yer alacak. Çocuklara pamuk şeker, popcorn, macun ve limonataların ücretsiz olarak dağıtılacağı etkinlikler süresince ayrıca ÜFTUD ekipleri çeşitli gösteriler düzenleyecek.
** Ayrıca bütün AVM'lerde de 23 Nisan için çeşitli etkinlikler düzenleniyor ama ben açık havayı tercih ediyorum...
23.NİSAN.İNDİRİMLERİ...
 
* MİGROS'TA KİTAP, OYUNCAK, KIRTASİYE %50 İNDİRİMLİ...

23.Nisan nedeniyle birçok firmada indirimler düzenliyor. Biz anneler olarak bunları takip edip tüketim çılgınlığına katkıda bulunuyoruz :) Özellikle Migros'un her yıl yaptığı indirim gerçekten harika.

Migros Ticaret 23 Nisan’da çocuklara çifte bayram yaşatıyor… ‘23 Nisan Tiyatro Şenliği’ ile çocuklara eşsiz bir bayram hediyesi veren Migros Grubu, tüm çocuklar mutlu olsun diyenlere toplumsal yardımlaşma için eşsiz bir fırsat sunuyor… 20-21-22-23 Nisan tarihlerinde kırtasiye, oyuncak ve çocuk kitaplarını Migros, Tansaş, 5M ve Macrocenter mağazalarından yüzde 50 indirimle alan Migros Grubu müşterileri, dilerlerse bu ürünleri TEGV vasıtası ile çocuklara ulaştırabilecekler...

** MOTHERCARE'DE %23 İNDİRİM

Modayı takip eden ve kaliteden ödün vermeyen anneler, 21-22-23 Nisan tarihleri arasında Mothercare mağazalarından yapacakları alışverişlerde %23 indirim fırsatından yararlanıyor.
** LCW'DEN HEDİYE...
LCW'den 75 TL ve üzeri çocuk ürünü alanlara YAZI TAHTASI hediye...

2 yorum:

  1. teşekkür ederiz bilgiler için,çok iyi oldu indirimleri öğrendiğim :)

    YanıtlaSil
  2. çok tşk. şu sinema işini araştırayım. inşallah burada da vardır.

    YanıtlaSil