25 Nisan 2012 Çarşamba

Hayvanat Bahçesinde Bir Gün...


Herşey Poyraz'ın Caillou'nun A day at the zoo (hayvanat bahçesinde bir gün) bölümünü izlemesi ile başladı. Çocuk hayvanat bahçesine gidicem diye tutturdu , bir gece saat 12de baktım odasında uzun kollu tişörtün üstüne kısa kollu bir tişört giymiş montunu giymeye çalışıyor oğlum napıyosun dedim hazırlandım işte hayvanat bahçesine gidicez yaa dedi :) çocukların çizgi filmlerden ne kadar çok etkilendiklerini bir kez daha anladım.

Geçen senede Darıca'daki hayvanat bahçesine gitmiştik ama Poyraz daha küçüktü ve çok iyi anlamamıştı bu sene okuduğumuz kitaplardan ve çizgi filmlerden bütün hayvanları öğrendi. Favorisi tabii ki aslan. Daha Darıcaya gelmeden durmadan gördüğü kişilere anlattı biz hayvanat bahçesine gidicez orda aslanlar var, kaplanlar var, zeblalar varrr :) Hayvanat bahçesine bir pazar günü gittik, hava çok sıcaktı ve aşırı kalabalıktı, bütün istanbul oraya gelmişti sanki...

Poyraz'ın arkadaşları Defne & Melis'de gelmişti çocukların hepsini birden gezdirdik, hayvanları tek tek incelediler, gerçi ilgileri çok kısa sürüyor biraz bakıyorlar hadi başka yere gidelim diye tutturuyorlar. Bir ara elleriyle atları, eşekleri falan besledik, hem korktular hem eğlendiler. Uzunca bir süre ördeklerin yanında takıldık, yemek saatleriydi onları izledik. Bir ara çocukları eğlendirmek için kutu kutu pense bile oynadık :)

Çocukları gezdirme, oyalama, eğlendirme, doyurma işlerinin arta kalan zamanlarında havyvanları inceledik. Hayvanat bahçesinin içinde çocuklar için minik bir park, buz pisti, kafeterya, hediyelik eşya dükkanı, mini motorlar, birkaç lunapark oyuncağıda var. Hepsinde vakit geçirdi bizim minikler.
Bu da babalar ve oğulları pozu :)
Poyraz uzun süre aslanın yanında takılmak istedi, hatta ordan gittik gene aslanın yanına gidicem diye tutturdu. Bu erkek çocuklarındaki aslan kaplan merakı nedir anlamış değilim. Darıca'ya öğlende gelmiştik ve hava çok sıcaktı burayı daha serin bir bahar gününde gezmek çok daha zevkli olabilir. Mekanda çocukların ilgisini çekecek o kadar çok sey varki bütün bir günü rahatlıkla burada geçirebilirsiniz. Bizimki uzun süre akülü motorlara bindi mesela.
Güneşten ve yorgunluktan çocukların uykusu geldi, Poyraz daha zebra ve zürafayı göremeden arabasında uyuyakaldı. Daha serin bir günde tekrar gelmek üzere Darıca'dan ayrıldık. Darıca'ya özel araba dışında trenle gelmekde çok kolay. Giriş yetişkinler için 15 TL, sizinde çocuğunuz bir gün çizgi filmde görüp gidelim diye tutturursa kapın getirin , aslanlar varrr, kaplanlar varrr, zeblalar varrr..

2 yorum:

  1. Ne güzel yapmışsınız. Uzak demeyip kalkıp gitmek gerek..

    YanıtlaSil
  2. Bizim de planların başında geliyor. Bak şimdi yine gaza geldim:) Gitmeli en kısa zamanda.

    Bayılıyorum dur durak bilmeyen full aktivite durumlarınıza, maşallah:)

    YanıtlaSil