26 Nisan 2012 Perşembe

Küçük Mutluluklar 3- Dondurmalı Browni :)


Bana göre mutluluk Poyraz'la mutfağa girmektir :) Kendim evde çok nadir yemek pişiriyorum, mutfakta ancak hafta sonları vakit geçirebiliyorum. Fakat Poyraz ne hikmetse mutfak işlerini çok seviyor akşamları bazen birlikte mutfağa girip kek veya kurabiye yapıyoruz, bu sefer bir değişiklik yapıp browni yaptık. Yumurtaları Poyraz kırdı, çırptı, malzemeleri ekledi, unla oynamaya bayıldı.


Unla o kadar uzun süre oyalandı ki ben o sırada browniyi yapıp fırına atmaya hazır hale getirdim bile, bizimki hala unla oynayıp etrafı baya bir pisletmişti. Minik beyaz ellerini yıkadıktan sonra kapta kalan kek harcını aynen bizim çocukken yaptığımız gibi kaşıkla yalamak suretiyle silip süpürdü :)

Browninin pişmesini beklerken oyun hamurundan çeşitli meyve ve sebzeler yaptık, hatta oyuna o kadar dalmışız ki hafiften üzeri yandı brownimizin. Pişince ilk dilimi sütüyle birlikte Poyraz yedi, ikincisinide onu uyuttuktan sonra kahve keyfimle birlikte ben :)

2 yorum:

  1. olsun yanık manık ııııh ne tatlıdır şimdi Poyraz elinden çıkan o browni bizimkide illa dahil olur yumurtaları o kırara çırpmaya başlar tezgah batar kabın dibini parmaklar hep tıpkı bizim gibi demekki bazı şeyler devirler çocuklar tarifler değişsede hiç değişmiyormuş

    YanıtlaSil
  2. mutfak çocuklar için tam bir eğlence :)) afiyet olsun..

    YanıtlaSil