2 Nisan 2012 Pazartesi

Poyraz 2,5 Yaşında...


Ha doğdu ha doğacak derken 2.Ekim.2009da dünyaya gelen bebeğim 2,5 yaşına geldi bile :) Görmemişin oğlu olmuş modunda bir aile olduğumuzdan Poyraz 10 aylık olana kadar her ayın 2sinde pasta kesip aydönümlerini kutluyorduk allahtan 1 yaşından sonra bu huyumuzdan vazgeçtik. Ama 2,5 yaşı kutladık tabii ki zaten duyduğuma göre buçukları kutlayan yalnızca biz değiliz. 2 yaşından beri tüm çocuklar gibi pasta ve mum olayını çok seviyor, mum üflemek acayip hoşuna gidiyor.

Poyraz 2,5 yaşında artık bir çok şeyin bilincinde ve kendini çok güzel ifade ediyor. Bazen öyle cevaplar veriyor ki hem hayret ediyorum hemde tamam ya büyüdü artık bu çocuk diyorum. Ama bazende hala minik bir bebek gibi geliyor gözüme. Klasik annesinin gözünde çocuklar hiç büyümez modundayım. Gerçi 3 yaşına kadar bence hala bebek. Eşşek kadar oldu, pabuç gibi dili var ama hala çişini söylemiyor mesela. Tuvalet eğitimi, kendi yatağında yatma, normal çocukların uyuduğu saatlerde uyutma konularında henüz bir arpa boyu yol gidemedik. Bunun yanısıra birlikte bol bol oynama, öpüşüp koklaşma, yerlerde yuvarlanmaca konularında fena değiliz. Birlikte büyüyoruz, birlikte öğreniyoruz ve seni çok seviyoruz bebeğim, iyi ki doğdun...

7 yorum:

 1. benim oğlum da 6. ayını doldurdu.. gözümün önüne o geldi hemen yazıklarınızı okuyunca..büyüsün diye heves ediyorum bazen ama, keşke hep böyle kalsa dediğim de çoktur benim.. allah sıhatli yaşlar versin. ömrüne bereket poyrazcım :))

  YanıtlaSil
 2. Anamm murtikde görünce2.5 yaşş gözleirm doldu ya.Ne çabuk büyüyorlar ya daha minicicikti bize ilk geldiğinde grubun en küçüğü idi:)) (Yağız ve Mervden sonra)

  YanıtlaSil
 3. mutlu sağlıklı nice güzel yıllarina tanıklık edin kuzunun inşallah.nice yaşlara poyraz:)buçuktan çocukluğa giriş yaptılar işte :)

  YanıtlaSil
 4. Mutlu buçuklar poyraz bey'e.

  YanıtlaSil
 5. Nice mutlu yıllara inşallah :) Bu arada tuvalet eğitimi içinde sıkıntı yapmayın.Zaten en uygun zaman 2 yaşından sonrası.Çünkü tuvaletinin geldiğini hissedebilmesi ve tutabilmesi için kas kontrolünün gelişmesi gerekir. Her ne yapıyorsanız kolay gelsin :)

  YanıtlaSil
 6. :) işte bizim gibi düşünen bir aile :) biz de Rüya'nın 2,5 yaşını kutlamıştık :) Poyraz'a nice sağlıklı,mutlu yıllar diliyorum :)

  YanıtlaSil
 7. nice sağlıklı huzurlu mutlu yıllara inş. benim oğlumda 3 ekim 2009 doğumlu. sizdeki sorunların aynısı bizdede var ama ek olarak da konuşmama var. söylediği tüm kelimeler 50 yi geçmez.bir de üzerine fana halde inat olunca yeme de yanında yat:))ama iyiki doğmuşlar iyiki hayatımızda varlar.....

  YanıtlaSil